Instagram na Windows Phone już gotowy, ale…

|

instagram

Facebook osiągnął ogromną popularność. Jednak jeszcze mu mało. Toteż postanowił podebrać nieco użytkowników Twittera i zyskać nowych kupując Instagram. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego portalu to spieszę z wytłumaczeniem – wstawiamy zdjęcia, szybkie hashtagi i dzielimy się ze znajomymi.

Niestety, ale od dawien dawna użytkownicy proszą i błagają albo najzwyklej w świecie żądają klienta Instagrama na Windows Phone. Jego nie ma oficjalnie i nikt nic nie wie czy się w ogóle pojawi. Oczywiście posiadamy nieautoryzowane odpowiedniki, których trochę jest, ale sam Instagram coraz częściej utrudnia działanie takich alternatyw blokując dostęp do swojej bazy danych.

Jednak… zobaczcie to:

tom warren instagram

W wolnym tłumaczeniu: “Oczywiście Instagram jest gotowy. Twórcą aplikacji jest Microsoft. To skomplikowane”. Jak mamy to rozumieć? Najprościej: oficjalny klient Instagrama na Windows Phone istnieje, ale nie możemy go znaleźć w markecie z niewyjaśnionych przyczyn. Po której stronie leży wina? Wydaje mi się, że Microsoft w tym wypadku jest niewinny, gdyż natłok próśb i żądań wspomnianych wcześniej jest ogromny, a ta aplikacja z pewnością zanotowała by plus na koncie Windows Phone. Także wina musi leżeć po drugiej stronie, a więc zarządu Instagrama. Co tutaj może być nie tak? Na to pytanie odpowiedzi znaleźć nie mogę. Może Wy macie pomysły? Czyżby Facebook i spółka niechętnie przychylali się do mobilnej platformy korporacji z Redmond?

źródło: My Nokia Blog


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.