Fresh Paint dla Windows Phone na filmie

|

fresh paint logoWszelkie systemy Microsoftu często odwoływane są do tego “nadrzędnego”, czyli pełnoprawnego Windowsa na PC. Jednym z ciekawych aspektów takiego porównywania jest możliwość zobaczenia jak poszczególne rzeczy sprawują się na mobilnym Windows Phone, a jak na Windowsie. Skupmy się głównie na aplikacjach. Typowe dla tego “pełnoprawnego” systemu programy to znane wszystkich na przykład pasjans czy też saper. Jednak na Windows Phone zabrakło jeszcze czegoś innego.

Czytając tytuł oczywiście domyślacie się już co mam na myśli – aplikację Paint. Prosty program graficzny został dopuszczony na mobilny system Microsoftu. Wydawcą jak najbardziej jest sama korporacja z Redmond. Sam program jest dostępny od dłuższego czasu w Windows Phone Store, ale przedwczoraj na YouTube pojawił się film obrazujący możliwości samego programu i tym samym zachęcający do pobrania Fresh Paint. Zobaczcie sami:

Oryginał z Windowsa może się schować chciałoby się rzec. Fresh Paint to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających drobnej rozrywki na chwilę wolnego czasu. Program ten możemy śmiało zaliczyć do jednego z lepszych i to nie tylko wśród tych wydanych przez Microsoft.

Niestety, Fresh Paint ma jedną poważną wadę. Co prawda zagęszczenie smartfonów z Windows Phone 7.x na tle tych z nowszym systemem maleje, ale i tak to nie powinno być powodem, żeby producent systemu najzwyklej w świecie nie wypuścił Fresh Paint na starszą wersję Windows Phone. Jednak znalazł się także i kolejny kopniak – wymagania: 1GB pamięci RAM. Pozostawię to bez komentarza.

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.