Dwa miliardy pobranych aplikacji z Windows Phone Store

|

windowsphonestoreZdecydowana większość ludzi lubi statystyki. Nie inaczej jest też z rynkiem telekomunikacyjnym i samym systemem Windows Phone. Widać to doskonale po wpisach z danymi AdDuplexa czy też ostatnio dosyć popularnym wpisie o wynikach sprzedaży smartfonów. Teraz przyszła pora na kolejną liczbę, którą pochwalił się sam Microsoft.

Wracając jeszcze na chwilkę do AdDuplexa – pamiętacie dużą sprzedaż Lumii 520 w stosunkowo krótkim czasie? Na pewno. W takim razie nie powinien nikogo już zdziwić wynik osiągnięty niedawno przez Microsoft. Mowa oczywiście o dwóch miliardach pobranych aplikacji z Windows Phone Store. Sama liczba oczywiście może wydawać się niezbyt interesująca, ale poniższy wykres pokazuje coś znacznie ważniejszego.

windows phone store 2 biliony

Zwróćcie uwagę na szybki przyrost pobieranych gier i programów z Windows Phone Store. Aby Microsoft mógł się pochwalić pierwszym miliardem należało czekać około pięć razy dłużej w stosunku do drugiego, który potrzebował czasu sześciu miesięcy. Także tutaj bardzo duży wpływ ma sama Lumia 520, na której wykonywanych jest znaczna część operacji w markecie. Oczywiście również ogromny wpływ na to ma otwarcie się Windows Phone Store na nowe państwa, których obecnie jest aż 191.

Pamiętając, że mamy około 40 milionów słuchawek z Windows Phone to w prostym przeliczeniu okazuje się, że jeden smartfon z mobilnymi “Okienkami” został wykorzystany 50 razy do pobierania aplikacji. Czy to jednak dużo? Niekoniecznie, gdyż identyczne wyniki mobilna platforma Microsoftu notowała w lipcu zeszłego roku:

windows phone store aplikacja na użytkownika

Kiedy uzyskamy trzeci miliard? Według takiego rozwoju to bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku. Do gry wchodzą nowe słuchawki: fotograficzna Lumia 1020 (z dodatkową ilością aplikacji do pobrania) i budżetowa Lumia 625, która również powinna uzyskać dobre wyniki sprzedaży. Nie zapominajmy oczywiście o jeszcze niezaprezentowanych urządzeniach, które najprawdopodobniej poznamy pod koniec września. Mimo wszystko te zanim pojawią się na rynku to trzeci miliard powinien stać się już przeszłością.

EDIT: oczywiście chodziło o miliardy, a nie biliony – przyzwyczajenie z układem SI :). Gratulacje szybkiej spostrzegawczości.

źródło: blog.windows.com, wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.