Ativ S już z Windows Phone GDR2 i nowymi funkcjami

|

samsung-ativ-s-01_gallery_postNa początku miesiąca informowaliśmy Was o tym, że kanadyjski operator Bell zaplanował wydanie aktualizacji dla tamtejszej wersji Samsunga Ativ S, który to upgrade brzmi nie inaczej jak Windows Phone GDR2. Ten z kolei przejął cały wczorajszy dzień w wersji Lumia Amber odkrytej dla Lumii 920 i 820 (a także 620), więc dzisiaj przyszła pora odstawić na chwilę Nokię na bok.

Użytkownicy Samsungów Ativ S pochodzących z kanadyjskich sieci typu, wspomniany wyżej, Bell czy też Telus donoszą o tym, że ich urządzenia zostały zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania Windows Phone GDR2 o numerze: 8.0.10327.77. Wszystko mogłoby wydawać się piękne, ale jednak są dwie małe sprawy sprawiające przykrość. Po pierwsze, sama aktualizacja oprogramowania nie wystarczy, aby uzyskać najnowsze funkcje systemu typu: Data Sense. Należy wykonać hard-reset urządzenia (co i tak notabene jest wskazane). Wtedy też Ativ S zostaje usprawniony, ale i tutaj pojawia się przykrość. Brakuje jednej z najważniejszych funkcji, za którą użytkownicy Windows Phone 8 bardzo tęsknili. Skoro tęsknili to możecie się już domyślać, że chodzi o radio FM. Niestety, z tego co widać po opiniach posiadaczy zaktualizowanych Samsungów to Koreańczycy nie mogli zintegrować tak ważnego dla wielu radia (podobna sytuacja ma miejsce z Lumią 620).

Mimo wszystko jest jednak nadzieja dla Europejczyków. Czemu? Wersja Samsunga Ativ S skierowana na kanadyjski rynek to minimalnie inny model o oznaczeniu SGH-T899M w stosunku do europejskiego i8750. Także dalej istnieje szansa na aktualizację z radiem (ze względu na “drobne” różnice w specyfikacji – moduł LTE i karta microSIM) dla posiadaczy Ativów S wśród naszych czytelników :).

Sprawdzaliście czy możecie zainstalować aktualizację? Jeżeli tak to piszcie i dzielcie się wrażeniami – najlepiej ze screenami, a chętnie podzielimy się nimi na większą skalę :).

źródło: forum.wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.