Aktualizacja Lumia Amber (GDR2) dostała zielone światło

|

aktualizacja

Nokia za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga poinformowała, że aktualizacja Lumia Amber (GDR2) dostała zielone światło, tym samym na całym świecie rozpoczął się proces rozsyłania aktualizacji. Niestety, tak jak niektórzy zakładali będzie on podzielony na etapy (serwery by nie wytrzymały) i domyślnie ma się zakończyć przed końcem września.

Dostępność aktualizacji zależna jest od modelu, kraju pochodzenia i na końcu operatora od którego pochodzi dany egzemplarz. W pierwszej kolejności aktualizacja dostępna będzie dla modeli Lumia 820 i Lumia 920, w następnej kolejności trafi ona do modeli z niższych półek. Oczywiście dostępność aktualizacji jest zależna także od operatora, który aktualizację musi zatwierdzić. Nokia udostępniła stronę, na której możecie sprawdzić dostępność aktualizacji dla danych modeli, z podziałem na kraj i operatorów. Wspomnianą stronę znajdziecie tutaj.

Aktualnie dla naszego regionu aktualizacja nie jest dostępna. Jednak modele Lumia 820 (niebrandowany i z sieci Plus) oraz Lumia 920 (również niebrandowany, dodatkowo z sieci Plus i T-Mobile) mają status aktualizacji “Coming soon”, czyli jest ona już zatwierdzona i czeka na swoją kolej. Aktualizacje dla pozostałych wariantów i modeli czekają na akceptację (“Waiting for approval”).

Trudno powiedzieć, kiedy aktualizacja dla Polski zostanie udostępniona. Na pewno damy Wam o tym znać ;-) Jak sprawdzić samemu, czy aktualizacja jest dostępna możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Przypomnijmy jakie zmiany, oprócz tych dodanych do systemu przez Microsoft, wprowadza aktualizacja Lumia Amber:

  • Aplikacje Nokia Smart Camera i Nokia Pro Camera (tylko dla PureView),
  • Nokia Glance Screen,
  • Funkcje flip to silence (obróć aby wyciszyć) i double-tap to unlock (podwójne tapnięcie, aby odblokować),
  • Lumia Color Profile.

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.