Znamy ceny licencji na globalną nawigację HERE Drive

|

here

Niektórzy z Was za pewne nie mają pojęcia, że dostępne są dwie wersje nawigacji od Nokii – HERE Drive i HERE Drive+ (plus). Pomiędzy tymi dwiema aplikacjami jest jedna zasadnicza różnica, pierwsza posiada regionalną licencję na nawigację, a druga (z plusem) – globalną, więcej o tym pisałem tutaj. Nokia już jakiś czas temu zapowiadała możliwość wykupienia licencji globalnej, jednak potrzeba było trochę czasu na zorganizowanie tego od strony oprogramowania.

HERE Drive (bez plusa) jest preinstalowana na modelach Lumia 520 i Lumia 720 oraz dostępna do pobrania dla użytkowników smartfonów od innych producentów. Tak jak już we wstępie wspomniałem, różnicą jest zasięg licencji na nawigacje. O tym w jakim kraju będzie działała HERE Drive (bez plusa) rozstrzyga kraj pochodzenia karty SIM, która jest aktywna podczas pierwszego uruchomienia aplikacji.

Dziś za pośrednictwem oficjalnego bloga Nokia poinformowała o zbliżających się aktualizacjach dla prawie wszystkich aplikacji nawigacyjnych HERE. Jedną z nowości jest właśnie możliwość wykupienia licencji na nawigację globalną w aplikacji HERE Drive.  Cena za wykupienie HERE Drive z licencją globalną (opłata jednorazowa) ma wynosić kolejno:

  • 15,49€ dla smartfonów Lumia 520, Lumia 521 i Lumia 720,
  • 15,49€ dla urządzeń z WP8 innych producentów w USA, Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii,
  • 34,99€ dla urządzeń z WP8 innych producentów w pozostałych krajach.

ceny-nawigacja.jpg

Aplikacja nadal będzie widniała pod nazwą HERE Drive (bez plusa) jednak będzie posiadała licencję globalną i działała dokładnie tak jak wersja z plusem .

Jak wiecie do tej pory użytkownicy smartfonów HTC czy Huawei z Windows Phone 8 w Polsce nie mogli pobrać aplikacji nawigacji HERE Drive. Jednak cennik uwzględnia “pozostałe kraje”, tym samym jest to zapowiedź udostępnienia nawigacji od Nokii dla urządzeń innych producentów globalnie, także w Polsce. Niestety, tylko za opłatą i to nie małą (około 150 zł).

Aktualizacje aplikacji i możliwość wykupienia licencji globalnej pojawią się na dniach. Zgaduję, że więcej dowiemy się podczas czwartkowej konferencji Nokii.

źródło: Nokia Conversations


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.