Wsparcie dla Bluetooth 4.0 razem z aktualizacją Nokia Amber

|

bluetooth 4.0 nokia lumia amberZa miesiąc będziemy mogli sprawdzać, czy nasze smartphone’y z Windows Phone 8 mają już gotową do zainstalowania aktualizację systemu Windows Phone GDR2. Nokia, jako główny partner Microsoftu, przygotowała dodatkowe funkcjonalności, które zostaną dodane do smartphone’ów z rodziny Lumia toteż nowa wersja systemu na tych słuchawkach zwie się Nokia Amber. O samej aktualizacji wiemy już stosunkowo dużo dzięki Lumii 925, która od dłuższego czasu jest na rynku. Jak się jednak okazuje, radio FM to nie najważniejsza rzecz, z która przyjdzie nam się przywitać w sierpniu.

Data Sense, wspomniane radio FM, Nokia Smart Camera, wsparcie dla CalDav i CardDav to już znamy. Takie funkcjonalności przyniesie Windows Phone GDR2, ale Finowie razem z Nokią Amber podnoszą poprzeczkę – urządzenia z serii Lumia dostaną coś, co było spodziewane dopiero przy aktualizacji Windows Phone 8.1. Mowa o wsparciu dla Bluetooth w wersji 4.0. Główną zaletą tego modułu w stosunku do poprzednich wersji jest tzw. Low Energy (LE), które pozwala na łączenie się z urządzeniami nie zużywając przy tym cennego dla dzisiejszych smartphone’ów prądu. Bluetooth 4.0 idealnie nadaje się do łączenia z takimi przyrządami jak na przykład czujnik pracy serca czy też różne sensory wykorzystane do fitnessu.

Pojawia się jednak zagwozdka. Jak możecie zauważyć na powyższym zdjęciu, dostępność Bluetooth 4.0 została zapewniona dla Lumii 520, 620 i 720, a więc stosunkowo najnowszych urządzeń Nokii z Windows Phone. Zabrakło najlepszych słuchawek: Lumii 820, 920, 925 itd. Czy to ma oznaczać, że te ostatnie smartphone’y nie będą wspierały nowej wersji Bluetooth? Szczerze mówiąc nie sądzę, ale kto wie… Radio FM nie może działać na Lumii 620, więc być może taka “stara” Lumia 820 nie poradzi sobie ze wsparciem Bluetooth 4.0.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.