Windows Phone GDR2 dla Samsunga Ativ S wypuszczony!

|

Samsung-Ativ-SWindows Phone GDR2 to pierwsza duża aktualizacja, która poprawi i usprawni system Windows Phone 8. Niedługo po premierze miała miejsce co prawda aktualizacja “Portio”, ale została ona wymuszona błędami, które zostały ujawnione przez użytkowników, wtedy jeszcze, “Apollo”. Nowe oprogramowanie GDR2 według wcześniejszych doniesień miało zostać wypuszczone na świat na początku sierpnia. Jak jednak będzie naprawdę?

Zastanówcie się – jeżeli myślicie o systemie Windows Phone to na myśli macie głównie jednego producenta – Nokię. To nikogo nie powinno dziwić, ale przejdźmy do następnych korporacji. Wymienicie HTC i tyle. Czytelnicy naszego portalu mogą jeszcze wspomnieć o Huawei, gdyż ostatnio często był omawiany. Jedynie posiadacze Samsunga wcześniej pomyśleli właśnie o tej koreańskiej marce. Firma, która świetnie radzi sobie w świecie Androida totalnie pominęła słuchawki z Windows Phone wypuszczając dwa modele, do tego żadnego nie udostępniając w Polsce w oficjalnej sprzedaży. Niemniej jednak teraz przez chwilę będzie głośniej o Koreańczykach, gdyż Ativ S dostał aktualizację oprogramowania i to nie byle jaką, gdyż oznaczoną numerem, który wyraźnie wskazuje na to, że mamy do czynienia z Windows Phone GDR2 – numer buildu identyczny, co w przypadku Nokii Lumia 925 (8.0.10327.77).

ativ s windows phone gdr2

Także jeżeli ktoś z naszych czytelników posiada tak rzadki model u nas jakim jest Ativ S, których dodatkowo nie posiada brandingu (nie został zakupiony u żadnego z operatorów) to może śmiało zaktualizować swojego smartfona. Niestety. Z Windows Phone GDR2 ta aktualizacja ma tyle wspólnego, co wspomniany numer buildu. Po zaktualizowaniu słuchawki i rozejrzeniu się po systemie można dojść do jednego prostego wniosku – nie ma żadnych funkcjonalności, które miały się pojawić, czyli np.: radio FM czy też Data Sense. Jaki z tego wniosek? Czekamy na aktualizację firmware.

Na deser informacja od Swisscom mówiąca, że brandowane Lumie 920 mogą oczekiwać Nokii Amber (fińska edycja Windows Phone GDR2) pod koniec bieżącego miesiąca.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.