Windows Phone będzie jeszcze lepszym wyborem dla firm

|

windows phone

Microsoft swój system mobilny Windows Phone stara się wypromować na wszystkich płaszczyznach. Była seria reklam, które pokazywały jak Windows Phone był lepszy od konkurencyjnych systemów, było naśmiewanie się z wojny Android vs iOS (btw, genialna reklama!), była seria reklam tematycznych skierowana do młodszego pokolenia, ale nie zabrakło przy tym promocji systemu ukierunkowanej na przedsiębiorców.

Podbijania płaszczyzny biznesowej ciąg dalszy. Przy okazji informacji o wydłużenia wsparcia, o której pisałem tutaj, Microsoft zapowiedział kilka nowych funkcji, które zainteresują przede wszystkim przedsiębiorców. Zostaną one udostępnione w postaci aktualizacji w pierwszej połowie 2014 roku.

Future Pack będzie zawierał:

  • Dodanie standardu S/MIME do podpisywania cyfrowo i szyfrowania wiadomości e-mail
  • Dostęp do zasobów firmy poprzez VPN
  • Wsparcie dla sieci Wi-Fi szyfrowanych standardem EAP-TLS
  • Rozszerzenie możliwości funkcji MDM (Mobile Device Management), dzięki czemu firma będzie miała jeszcze większą kontrolę nad swoją flotą urządzeń, np. zablokowanie możliwości instalowania niektórych aplikacji
  • Funkcja zarządzanie certyfikatami pozwoli zapisać, zaktualizować i cofnąć autoryzacje dla danego certyfikatu

Wydłużając okres wsparcia technicznego systemu i dodając pakiet funkcji biznesowych Microsoft chce pokazać swoje zaangażowanie w platformę Windows Phone. W ramach wdzięczności gigant z Redmond liczy na większe zaufanie przedsiębiorstw i inwestowanie w swoją platformę.

źródło: Windows Phone Blog


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.