Uchwyt z zestawu Nokii Lumia 1020/909 (Eos) na zdjęciach

|

Lumia 1020Jutro wielki dzień. Za niecałe 24 godziny oficjalnie poznamy nowe urządzenie Nokii określane jako cameraphone (według niektórych nawet najlepszy). Eos w końcu ujrzy światło dzienne dla wszystkich, nie tylko tych zainteresowanych tematem. Cały czas nie wiemy jak będzie nazywało się to urządzenie, ale wszystko wskazuje na to, że jednak będzie to Lumia 1020. Także uznając ten numer, wiemy dosłownie wszystko.

Nokia Eos, zwana ostatnio coraz częściej Lumią 1020 będzie miała w zestawie bardzo ciekawe akcesorium, które w dokumentach widnieje jako “Camera grip”, czyli najprościej rzec ujmując uchwyt imitujący aparat. Obecnie wiemy nawet jak ten dodatek będzie wyglądał. Przejdźmy do obejrzenia wspomnianego uchwytu:

uchwyt lumia 1020 eosuchwyt lumia 1020 eos2 uchwyt lumia 1020 eos7 uchwyt lumia 1020 eos5 uchwyt lumia 1020 eos4 uchwyt lumia 1020 eos3

Jak możecie zauważyć, powyższe akcesorium naprawdę będzie imitowało prawdziwy aparat. Jednak czy to na pewno uchwyt? Osobiście bardziej nazwał bym to nakładką na obudowę, ale jak się zastanowić to tak – nazwijmy “rzecz” z powyższych zdjęć uchwytem. Zbudowane zostało tak, że mamy przedłużenie złącza microUSB, odpowiednio wyprowadzony mikrofon, ale niestety zasłonięte głośniki, które znajdują się z dołu obudowy Eosa. Mamy także możliwość postawienia całego zestawu na stojaku dzięki odpowiedniemu gwintowi. Wybrzuszenie, które ma pomóc w pewnym chwycie całego urządzenia ma jeszcze jedno zastosowanie – mieści się tam dodatkowy akumulator o pojemności najprawdopodobniej 1020mAh (dziwny zbieg okoliczności z nazwą). Zastanawia mnie też to, co zostało po środku ukryte pod zaślepką. Jakieś pomysły?

Dzięki temu uchwytowi nie tylko poprawimy stabilność wszelkich zdjęć i filmów, ale też upodobnimy samą Lumię do znanych nam cyfrówek mniejszego kalibru. Osobiście bardzo spodobał mi się pomysł Nokii na tego typu dodatek, który znajdziemy w pudełku. Wspomniałem jednak o zdjęciach i filmach. Te pierwsze zrobione Lumią 1020/909 już mogliście obejrzeć. Jednak co z filmami? I te pojawiły się już w Internecie. Niestety, nie ma sensu pokazywania ich, gdyż to wredne podróbki. Przestrzegam Was przed oglądaniem tego – jeżeli one okazałyby się prawdą to by było zbyt pięknie. Ponad 100 filmów pochodzących z Polski zrobionych Lumią 1020? Przy tym idealne zachowanie ostrości, zbyt dobry zoom? Rozumiem, że Nokia chce wprowadzić rewolucję, ale bez przesady – to dalej jest telefon. Dla przestrogi link: Klik!

Powróćmy do uchwytu i zakończmy na nim. Co o tym akcesorium sądzą nasi czytelnicy?

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.