Problem z samozapełniającą się pamięcią rozwiązany w Windows Phone GDR2!

|

twitter joe belfiore samozapełniająca się pamięć windows phone gdr2Aktualizacje systemów to bardzo ważna rzecz, ale z umiarem wprowadzane. Cotygodniowe update’y oprogramowania jest męczące, a czekanie na nowy numer firmware miesiącami mocno postarza cały system. Mobilnym “Okienkom” bliżej do tej drugiej grupy. Tym samym oczekiwanie na nowości i poprawę błędów trwa stosunkowo długo, co widać po spisie aktualizacji Windows Phone 8.

Sam system Windows Phone nie należy do systemów, którego często trapią poważne problemy. Jeżeli jednak już się takie trafią to niestety, ale Microsoft bardzo zwleka z ich naprawą. Ostatni przykład to oczywiście samozapełniająca się pamięć, która trapi użytkowników smartfonów z mobilnym systemem Microsoftu w wersji oznaczonej numerem “8” od pół roku. Na szczęście pojawiła się aktualizacja, która to rozwiązuje. Mowa oczywiście o Windows Phone GDR2 i oficjalnym potwierdzeniu przez Joe Belfiore za pomocą Twittera, który jest bardzo często wykorzystywany przez pracownika Microsoftu.

W międzyczasie producenci słuchawek, którzy stosują mobilne “Okienka” na swoich urządzeniach starali się zaradzić ten problem zanim pojawi się aktualizacja Windows Phone GDR2.  Pojawiły się ekskluzywne aplikacje mające na celu usunięcie zbędnych, nikomu niepotrzebnych danych. Niestety, na przykład w moim przypadku, nic to nie dawało i na dłuższą metę jest bardzo męczące.

Także posiadacze Samsungów i HTC mogą już cieszyć się z pełnej pamięci wbudowanej smartfonów z Windows Phone GDR2. Niedługo Nokia powinna wypuścić swoją wersję tego oprogramowania o nazwie Lumia Amber, o czym pisaliśmy wiele razy.

Użytkownicy HTC 8S i 8X, zauważyliście przyrost wolnego miejsca po aktualizacji do Windows Phone GDR2? A może znajdzie się ktoś z Ativem S? :)

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.