Okazje Red Stripe: Doodle God, Mobitee GPS Golf i Great Big War Game

|

Okazje Red Stripe to cotygodniowa promocja na trzy popularne pozycje ze Sklepu Windows Phone. Znajdziemy w niej: jedną grę wspierającą osiągnięcia Xbox LIVE, jedną grę indie (niezależna gra) i jedną popularną aplikację. Każda z pozycji będzie przeceniona o co najmniej 50%. Nowe promocje będą startowały w czwartki o czym na pewno będziemy przypominać.

W tym tygodniu Okazje Red Stripe oferują grę Doodle God wspierającą osiągnięcia Xbox LIVE, aplikację Mobitee GPS Golf dla początkujących golfistów oraz grę Great Big War Game.

Okazje Red Stripe: Doodle God

W Doodle God gracz wciela się w twórcę, który otrzymuje do dyspozycji cztery podstawowe żywioły – ogień, powietrze, wodę i ziemi, i łączy je, kreując w ten sposób różnego rodzaju obiekty, od bakterii, przez dinozaury, piasek i ceramikę, aż po narzędzia oraz broń.

Rozgrywka sprowadza się do wybierania dostępnych „składników”, przypisywanych do głównych kategorii, i scalaniu ich z nadzieją, że próba przyniesie oczekiwany skutek. W sytuacji, gdy gracz ma problem z posunięciem się do przodu w sukurs przychodzi mu system podpowiedzi – raz na kilkadziesiąt sekund może on sprawdzić kolejny obiekt, który ma szansę stworzyć z połączenia posiadanych składników (jego zadaniem jest odnaleźć właściwe elementy).

Zabawę urozmaica kilkanaście minigier oraz specjalnych, fabularyzowanych przedsięwzięć (np. świąteczny, polegający na wynajdywaniu prezentów dla Świętego Mikołaja). Produkcja może pochwalić się piękną, ręcznie rysowaną oprawą wizualną, stworzoną po części na wzór rysunków, jakie uczniowie i studenci bardzo często zamieszczają w swoich szkolnych zeszytach. W grze nie zabrakło również rozbudowanego systemu osiągnięć, a jej obraz dopełnia kilkaset cytatów słynnych ludzi, odnoszących się do tworzonych obiektów.

Kod QR Windows Phone Store

Okazje Red Stripe: Mobitee GPS Golf

Kod QR Windows Phone Store

Okazje Red Stripe: Great Big War Game

Great Big War Game to kontynuacja popularnej strategii turowej Great Little War Game autorstwa studia Rubicon Development (Yachty Deluxe, Fruit Blitz). Sequel zachowuje wszystkie atuty poprzednika, zapewniając przy tym dostęp do dłuższej i bardziej wymagającej kampanii.

Great Big War Game to gra większa i bardziej dopracowana od oryginału, choć pod względem mechaniki rozgrywki nie powinniście oczekiwać wielkiej rewolucji. W dalszym ciągu mamy tu bowiem do czynienia ze strategią turową, w której zarządzamy armią, zdobywamy surowce i bronimy twierdzy, starając się jednocześnie uzyskać przewagę nad przeciwnikiem.

Produkcja oferuje dostęp do obszernej kampanii, liczącej aż 50 misji, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku pierwszej odsłony. Jej ukończenie powinno zająć przeciętnemu graczowi około 40 godzin, co jest wynikiem wyjątkowym jak na standardy, do których zdążyły nas już przyzwyczaić gry mobilne. Jakby tego było mało, produkcja pozwala wydłużyć ten czas o kilka kolejnych godzin, dzięki trybowi Skirmish (odrębne starcia na specjalnych mapach, niepowiązane z wątkiem fabularnym).

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.