Nokia Pro Camera dla wszystkich Lumii 92X

|

nokia pro cameraNie spodziewajcie się, że po premierze Nokii Lumia 1020, która odbyła się wczoraj, będziecie mogli o tym zapomnieć. Oj nie… :). Mimo jednak, że niewiele poznaliśmy nowości to od razu pojawiło się wiele wątpliwości na szereg tematów. Jednym z nich jest nowa aplikacja, dedykowana oczywiście tylko i wyłącznie Nokiom.

Konferencja “Zoom Reinvented”, oprócz nowego urządzenia i akcesoriów dedykowanych mu, ujawniła światu nową bardzo interesującą aplikację. Skoro była to konferencja poświęcona głównie fotografii toteż i wspomniany program dotyczy tego zagadnienia. Na myśli oczywiście mam nowy sposób obsługi aparatu w Lumii 1020 poprzez “Nokia Pro Camera” (zwykły system również jest dostępny). Po prezentacji tej aplikacji pojawiły się wątpliwości i pytania, czy użytkownicy innych smartfonów z serii Lumia będą mogli poznać możliwości tego programu? Okazuje się, że tak. To też będzie kolejny aspekt przemawiający na korzyść Nokii jeżeli chodzi o aktualizację Windows Phone GDR2, a w przypadku Finów: Nokię Amber. Za niecały miesiąc, po aktualizacji, użytkownicy Lumii 92X (920, 925 i 928 – wszystkie z PureView) będą mogli zadecydować czy chcą korzystać z obecnej aplikacji sterującej aparatem, czy też wolą Nokia Pro Camera.

Czym wyróżnia się ta aplikacja? Przede wszystkim pozwala na znaczne zmiany ustawień aparatu, niedostępnych wcześniej, takich jak na przykład:

  • czas naświetlania (od 1/16000 do 4 sekund);
  • wartość EV;
  • ISO (od 100 do 4000);
  • balans bieli;
  • ręczne ustawianie ostrości.

Także nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać do sierpnia na pojawienie się komunikatu o dostępności nowej wersji oprogramowania Windows Phone. Czekamy :).

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.