Nagrody IDEA dla słuchawek z Windows Phone

|

IDEA-logoSwego czasu pisaliśmy o nagrodach przyznawanych za design -Red Dot. Wyróżnienie to trafiło do HTC za wyprodukowanie telefonów 8X i 8S. Ostatnio miało miejsce rozdanie innych nagród – International Design Excellence Awards (IDEA). Tutaj również nie zapomniano pochwalić designu słuchawek korzystających z systemu Windows Phone.

Edycja 2011 nagród IDEA również należała do mobilnych “Okienek”. Wtedy jednak nagrodzono sam wygląd mobilnego systemu Microsoftu. Wczoraj skupiono się już na designie samych urządzeń i tym samym zarówno Nokia jak i HTC mogą pochwalić się wyróżnieniami IDEA 2013.

Modele Lumia 920, 820 i 620, które brały udział w konkurencji zostały odznaczone złotem za zbliżony wygląd wszystkich urządzeń (“rodzinnie”), kolorystykę i zastosowane materiały. Warto też wspomnieć, że inny model fińskiej marki otrzymał również nagrodę – co prawda brąz, ale… tę nagrodę otrzymała Nokia 206, tania i budżetowa słuchawka.

Nie tylko Nokia została odznaczona nagrodami IDEA. Wspomniane w pierwszym akapicie HTC również nie zostało pominięte i tak oto model 8S zdobywa złoto, a 8X srebro.

Szczegółowe informacje na temat powodów dlaczego to tak, a nie inaczej znajdziecie pod poniższymi linkami:

Zwróćcie także uwagę na innych zwycięzców: Klik! Widać wyraźnie, że królują kolory i w miarę zbliżony prosty, a zarazem nieco elegancki design. Podoba Wam się? Jak oceniacie to rozdanie nagród?

źródło: idsa.org


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.