LG wraca do świata Windows Phone (?)

|

LGObecnie z systemu Windows Phone korzysta garstka producentów. Oprócz czołowej i niezagrożonej Nokii mamy do wyboru produktu HTC, Samsunga i Huawei. Za czasów Windows Phone 7 mieliśmy jeszcze kilku graczy, w tym jeden znaczący – LG. Od ogłoszenia końca produkcji smartphone’ów z mobilnymi “Okienkami” minęło trochę czasu.

Teraz przyszła pora na powrót. Jednak… słyszymy takie informacje już nie pierwszy raz. Tym razem wydaje się to nieco bardziej prawdopodobne, gdyż taka wiadomość padła z ust Pana Kwon Soon, dyrektora jednego z oddziałów LG w Indiach. Ta stosunkowo wysoko postawiona osoba ogłosiła w jednym z wywiadów, że w Korei Południowej miejscowa korporacja pracuje nad urządzeniem opartym na systemie Windows Phone 8.

Oprócz tej informacji, Pan Kwon Soon nadmienił, że Android nadal pozostanie głównym systemem, z którego LG będzie korzystało. Dodatkowo nie zostały podane żadne konkretne terminy, w których moglibyśmy spodziewać się wspomnianego urządzenia z Windows Phone 8.

Jeżeli to jednak byłaby prawda i ujrzymy słuchawkę LG z mobilnym systemem korporacji z Redmond to jedynym znaczącym producentem nie korzystającym z Windows Phone zostałoby Sony. Na tę markę czeka znaczna rzesza ludzi. Mieliśmy do czynienia z jednym prototypem, ale nigdy oficjalnym urządzeniem.

Wróćmy jednak do LG. Czy teraz ta marka ma jakiekolwiek szanse cokolwiek uzyskać na rynku Windows Phone? Według mnie tak, a urządzenia z tym systemem spodziewałbym się podczas premiery Windows Phone GDR3 i od razu dużego ciosu z wyświetlaczem Full HD. Jak jednak będzie? Zobaczymy.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.