Konferencja Nokii “Zoom Reinvented” jeszcze raz

|

Zoom Reinvented konferencjaZdecydowanie najważniejszy dzień ze świata Windows Phone, a może i z całego świata telekomunikacyjnego tego miesiąca już za nami. Poznaliśmy telefon, który tak naprawdę znaliśmy już wcześniej – Nokię Lumia 1020. Wszystko odbyło się na konferencji zorganizowanej przez fińską korporację w Nowym Yorku, która została nazwana “Zoom Reinvented”.

Ktoś zaspał? Nic straconego. Oprócz naszej pisemnej relacji, możecie obejrzeć wspomniane wydarzenie na YouTube. Oto i cała konferencja:

Poznaliśmy na niej oczywiście Lumię 1020, ale także akcesorium dedykowane do tego cameraphone’a: uchwyt PD-95G, który niestety nie będzie dostępny razem z zakupionym urządzeniem. A szkoda… Pod koniec znajdziecie także kilka odpowiedzi na zadane przez zgromadzonych dziennikarzy pytania – można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Jedną z nich jest informacja, że jeszcze ujrzymy nowe smartfony z górnej półki w tym roku. Działające pod kontrolą Windows Phone oczywiście. Przynajmniej tak zapewnia Nokia. Jak postąpią inni producenci, tego nie wiemy – cisza.

Lumia 1020 razem z modelem o numerze 925 zdecydowanie zajmą najwyższe miejsca w notowaniach na najbardziej interesujący smartfon z Windows Phone. Patrząc na ostatnie miesiąca i rozwój konkurencji nie sądzę, aby Samsung, HTC i Huawei były w stanie zaprezentować coś lepszego. Jednak miło by było, gdybym się mylił. Na dzień dzisiejszy to Nokia nie ma sobie równych.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne pojawienie się w sprzedaży modelu Lumia 1020 na polskim rynku. Wtedy z pewnością przetestujemy go dla Was.

A jak na spokojnie oceniacie samą konferencję, jej organizacje i prezencję?


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.