Insider – zarządzanie telefonu w jednej aplikacji

|

insider logoOstatnimi czasy polecałem mało pożyteczne aplikacje. Wczoraj to zmieniłem przedstawiając Wam “Gdzie ja jestem?”. Dzisiaj przyszła pora na kolejną interesującą aplikację – Insider, co możemy przetłumaczyć jako “wtajemniczony”. Skąd taka nazwa? Ano, dzięki tej aplikacji możemy być wtajemniczeni w stan całego naszego telefonu i nie tylko.

insider screen1

Insider funkcji zawiera wiele toteż zacznijmy od ich opisywania. Po otwarciu aplikacji wita nas zakładka “system”, dzięki której znamy stan naładowania baterii, ile pozostało do jej całkowitego rozładowania, czy jest włączony tryb oszczędzania energii oraz czas od odłączenia ładowarki. Poniżej znajduje się także informacje o wolnej pamięci telefonu oraz typie połączenia internetowego. Po kliknięciu na informacje o baterii zostajemy przeniesieni do menu, w którym możemy zobaczyć na wykresie poziomy naładowania baterii na przestrzeni dnia lub tygodnia. Z kolei po naciśnięciu informacji, które znajdowały się poniżej “baterii” zostajemy przeniesieni do danych na temat naszego smartphone’a – bardzo szczegółowych.

insider screen3

Wracamy do głównego okna aplikacji, której obsługa została zaprojektowana na wzór Modern UI, a więc mamy do czynienia z przesuwanymi zakładkami. Po przesunięciu ukazuje nam się “Today’s Bing”, a więc tapeta dnia proponowana przez Bing (możemy je ustawić bez tej aplikacji w ustawieniach, kryją się również pod lupą) – aplikacja pozwala na zapisanie tychże tapet w wielu rozmiarach.

insider screen4

Przesuwamy się dalej i otrzymujemy listę godzin na świecie, w poszczególnych miastach, które sobie wybierzemy.

insider screen5 Dalej – diagnostyka. Tutaj możemy dogłębnie przetestować poszczególne podzespoły naszego smartphone’a. To była ostatnia karta.

insider screen6

Mimo wszystko przy przesuwaniu zakładek cały czas nam towarzyszy z lewej strony kolumna, na której znajdziemy: ustawienia i szybkie łącza do: latarki (z kilkoma funkcjami), wyłączania dodatkowego paska z odtwarzaczem muzyki (który zostaje z paskiem z muzyką), WiFi, danych pakietowych, ekranu blokady, GPS’u, Bluetooth i trybu samolotowego. Szybkie łącza możemy ustawiać według swoich upodobań.

insider screen2

Kolejną ciekawą funkcją jest aktywny kafelek, na którym znajdziemy informacje na temat baterii – jej poziomu naładowania, czasu pozostałego do pełnego rozładowania oraz czasu, który upłynął od odłączenia od ładowarki, a także dostępną pamięć dla użytkownika. Możemy także przypiąć szybkie łącza do pulpitu. Nie zabrakło również możliwości dodania informacji o poziomie naładowania ogniwa na ekranie blokady.

Jak, więc widzicie, aplikacja Insider jest bardzo rozbudowana. To wszystko zajmuje niecałe 8MB i jest dostępne w markecie w wersji płatnej i darmowej. Różnice? Pasek z reklamami, który w niczym nie przeszkadza, więc kupno aplikacji wydaje się zbędne. Niestety, działa wyłącznie na Windows Phone 8. Autor jednak zapewnia, że w kolejnych wersjach zostanie wprowadzony język polski, co nas bardzo cieszy (mimo wszystko podstawy angielskiego wystarczają w obsłudze).

Kod QRWindows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.