Huawei Ascend W2 i kolorystyczne klawisze

|

huawei_ascend_w2Huawei Ascend W2 został już oficjalnie zaprezentowany. Niestety, jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży i ciężko cokolwiek interesującego powiedzieć na temat tej słuchawki. Mimo wszystko, chiński producent stara się powoli rozpychać łokciami w świecie Windows Phone i wychodzi z końcowych pozycji. Drugi zaprezentowany model intryguje coraz to ciekawszymi funkcjami i dodatkami.

Ascend W2 swoją premierę miał 26 czerwca kiedy to odbyły się targi Mobile Asia Expo. Wtedy oficjalnie poznaliśmy wyczekiwanego konkurenta dla takich modeli jak chociażby Lumia 720 i niezaprezentowana jeszcze HTC Tiara. Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że omawiana słuchawka jest wodoodporna, ale to nie zmienia faktu, że niczym nie wyróżnia się od wspomnianych rywali czy też – co gorsza – odstaje od nich. Przypomnijmy specyfikację tego urządzenia. Za obliczenia odpowiada dwurdzeniowy procesor Qualcomma taktowany częstotliwością 1,4GHz. Pamięci wbudowane prezentują się następująco: 8GB dla użytkownika (z możliwością rozbudowy za pomocą kart pamięci) i 512MB RAM. Sam system Windows Phone na tej słuchawce możemy oglądać za pomocą wyświetlacza o przekątnej 4,3 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 800x480px. Ciekawostką tego ostatniego jest, że posiada funkcję Glove Mode. Co sprytniejsi mogą się domyślić, że to pozwala na obsługę wyświetlacza w rękawiczkach – podobnie jak w przypadku większości Nokii.

ascend w2 kolorystyczne klawisze

Kolejnym interesującym dodatkiem, drobnym, bardzo drobnym dodatkiem są dotykowe klawisze zlokalizowane pod ekranem. W większości przypadków słuchawek z Windows Phone są one podświetlane na biało. Huawei przerwało ten trend i – tak jak Nokia w przypadku kolorystyki opakowań na smartfony – wprowadziło kolorystyczne diody. Ich barwa zależy od wybranego koloru kafelków w systemie. Jak wspominałem, drobna rzecz, a cieszy :).

Niestety nie wiadomo nic na temat premiery Ascenda W2 oraz jego ceny. Najprawdopodobniej pierw ujrzymy nowy model Huawei na rodzimym chińskim rynku, a później telefon odwiedzi inne kraje i kontynenty. Co do ceny – Ascendy zwykle zachwycały ceną i stosunkiem jakość, możliwości do ceny. Nie inaczej zapewne będzie i tym razem. Czymś Huawei musi się wykazać. W przypadku Ascenda W1 oprócz ceny zdecydowanie na plus zalicza się odblokowany bootloader.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.