Gdzie ja jestem? – odnajdź się w nowej lokalizacji

|

gdzie ja jestem logoPrzyszła pora opisać kolejną aplikację. Tym razem okaże się ona przydatna osobom, które lubią często podróżować i odkrywać cały czas coś nowego. Niedawno rozpoczęły się wakacje toteż z pewnością przyda się ona znacznej grupie wczasowiczów, których można się spodziewać na drogach. “Gdzie ja jestem?”, gdyż o tej aplikacji mowa to pozycja obowiązkowa.

gdzie ja jestem screen1

Aplikacja pochodzenia polskiego dewelopera sprawdzi się doskonale w naszym rodzimym kraju, ale także i poza granicami państwa z orłem w godle. Mimo wszystko wróćmy do początku, czyli celu powstania tego programu. “Gdzie ja jestem?” ma za zadanie przedstawić garść informacji na temat lokalizacji w jakiej się znajdujemy. I tak oto po określeniu naszego położenia, aplikacja począwszy od przedstawienia nam w miarę szczegółowego adresu – zależnie od ustawień, o których za chwilę – poprzez przedstawienia naszego punktu na mapie, w którym się znajdujemy, kończąc na opisaniu okolicy raczy nas mnogością funkcji przy naprawdę małej wadze (wynosi ona niecały 1MB). Wszystko to zostało rozmieszczone zgodnie ze standardami interfejsu Modern (dawne Metro) i po przesunięciu kart do jednej zatytułowanej “opcje” możemy znaleźć:

  • w okolicy (wszelkie pozycje znajdujące się w Google Places zostają przedstawione posortowane w zależności od odległości od nas);
  • zdjęcia (jak nazwa wskazuje, zdjęcia wykonane w danym obszarze w okół nas);
  • wikipedia (odkrywamy artykuły opisujące otoczenie);
  • konfiguracja;
  • co nowego?;
  • oceń.

gdzie ja jestem screen2

O ile wszystkie wymienione powyżej punkty wydają się jasne to warto nadmienić na co pozwala nam konfiguracja aplikacji “Gdzie ja jestem?”. Otóż po otwarciu wspomnianego punktu, możemy ustawić takie rzeczy jak: pozwolenie na korzystanie z geolokacji (logiczne wydaje się niewyłączanie tego przełącznika), namierzanie dokładne naszej lokalizacji czy też w przybliżeniu (o tym wspominałem wcześniej, w przybliżeniu również nie było problemu z dokładnym określeniem mojego położenia), rodzaj mapy (satelita, teren, hybryda itd. na bazie Google Maps), przybliżenie (wyświetlane na mapie), rodzaj trasy (w przypadku wybrania danego punktu z “w okolicy”) i  jak daleko mają być wyszukiwane punkty “w okolicy” (w kilometrach).

gdzie ja jestem screen3

Oczywiście nie zabrakło też takiej funkcji jak możliwość wysłania swojej lokalizacji poprzez maila czy też smsa (z linkiem do dokładnej mapy). Tutaj ciekawostka – aplikacja nie została dokładnie zaktualizowana i na mojej Lumii 820 mam napis, który kończy się następująco: “Wysłano z aplikacji “Gdzie ja jestem?” na Windows Phone 7″. Oczywiście to taki mały błąd, który w żadnym stopniu nie wpływa na moją ocenę aplikacji, która jest zdecydowanie wysoka.

Jakby tego wszystkiego było mało to (jak przed chwilą wyczytaliście) aplikacja jest dostępna na wszystkie smartfony z Windows Phone i można ją pobrać z Windows Phone Store za darmo.

PS. W markecie znajdziecie również aplikacje o identycznej nazwie (spacja przed znakiem zapytania odróżnia) – nie ma, co na nią zwracać uwagi.

Kod QRWindows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.