Funny Stories – czytanki uczące najmłodszych

|

windows phone lumia 620 dzieckoJako portal o tematyce mobilnego systemu Microsoftu, Windows Phone, w głównej mierze skupiamy się na użytkownikach smartphone’ów opartych na tej platformie. Niemniej jednak ten wpis powinien w głównej mierze trafić do zarówno posiadaczy wspomnianych urządzeń, ale także i do rodziców wychowujących swoje młode pociechy (być może młodsze niż to ze zdjęcia). Postanowiłem zaprezentować pożyteczne aplikacje z serii Funny Stories.

Wydawca Jojo Mobile Polska w swojej ofercie posiada m.in. takie aplikacje jak chociażby Taxi Finder, która to może wydawać się znajoma. Niemniej jednak w tym newsie skupimy się na czterech aplikacjach tego samego dewelopera, które zostały skierowane do rodziców z jak najmłodszym potomstwem – żeby nie powiedzieć do jak najmłodszych rodziców, gdyż ostatnimi czasy ten zwrot nie ma już zbyt pozytywnego znaczenia. Także przejdźmy do Funny Stories – zestawu czytanek pozwalających zająć trochę czasu pociechom, ale przy okazji również i rozwijać je, edukować.

Wszystkie czytanki zostały zbudowane tak samo. Mamy możliwość wyboru przede wszystkim języka aplikacji: polski lub angielski. Po zadecydowaniu kolejną decyzją z jaką przyjdzie nam się zmierzyć będzie wybranie, czy dziecko ma samemu czytać, czy wolimy skorzystać z lektora – ponownie wybór pomiędzy głosem męskim lub żeńskim. Znając dzisiejsze najmłodsze pokolenie (do którego ostatecznie jeszcze się w sumie zaliczam) to w tym momencie możemy oddać urządzenie dziecku.

Wspomniałem, że w serii Funny Stories jest kilka czytanek. Dokładnie to cztery. Są to:

  • Funny Vechiles
Kod QR Windows Phone Store
  • Colorful Vitamins
Kod QR Windows Phone Store
  • Animal’s Farm
Kod QR Windows Phone Store
  • Under The Sea
Kod QR Windows Phone Store

Jedynie pierwsza czytanka jest darmowa, za resztę przyjdzie nam zapłacić po 3,49zł, ale są wersje próbne. Dostępne na wszystkie smartphone’y z Windows Phone – niezależnie od wersji.

Znajdą się osoby wśród naszych czytelników, do których kierowany jest ten artykuł? :)


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.