Działanie aktualizacji Nokia Amber na Lumii 920

|

Lumia 920W czasie kiedy wszyscy zaczynają żyć premierą Nokii Eos, która niemalże oficjalnie została określona jako Lumia 909 (plotki o numerku 1020 zostały zdementowane przez wiarygodne źródło), pamiętajmy o obecnych słuchawkach fińskiej korporacji. Na dzień dzisiejszy Polskim najsilniejszym telefonem działającym pod kontrolą Windows Phone jest Lumia 920. Ten też telefon niedługo otrzyma aktualizację Nokia Amber, o której kilka razy już pisałem. Obecnie system, a raczej wersja systemu  działa oficjalnie jedynie na Lumii 925.

Nokia Amber to aktualizacja przygotowana przez Finów jako dodatek do ogólnego usprawnienia systemu Windows Phone – GDR2. Do sieci został wypuszczony film prezentujący działanie wspomnianego oprogramowania na Lumii 920. Bez zbędnego przedłużania, zobaczcie najważniejsze funkcje, w które została usprawniona topowa Nokia:

Na filmiku możecie ujrzeć: zegar na wygaszaczu (nonstop włączony), double tap to wake, Nokia Smart Camera, Data Sense i nowe tła dla blokady ekranu. Oprócz tych usprawnień, do Windows Phone GDR2 należą jeszcze takie dodatki jak radio FM czy też wsparcie dla CalDav i CardDav.

Zauważyłem, że wiele osób zaczęło narzekać na zegar, który jest cały czas włączony na wyświetlaczu. Znaczna część ludzi komentujących martwi się o duże zużycie energii. Spieszę z wyjaśnieniem, że w przypadku urządzeń wyposażonych w wyświetlacz wykonany w technologii OLED (lub pochodne) czerń nie jest podświetlano toteż nie należy się obawiać, że bateria zostanie rozładowana w kilka chwil. Oczywiście, zużycie ogniwa jest wyższe, ale minimalnie. Oczywiście, co najważniejsze, tą funkcjonalność będzie można wyłączyć.

Aktualizacja Windows Phone GDR2, a więc także i Nokia Amber jest spodziewana oficjalnie ujrzeć światło dziennie na początku sierpnia. Wtedy będzie można zacząć sprawdzać w ustawieniach możliwość aktualizacji :).

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.