Chronos Calendar wreszcie po polsku!

|

chronos calendar

Systemową aplikację kalendarza z Windows Phone można albo lubić za jej prostotę albo nienawidzić za mało funkcji i słabą czytelność. Dziś kilka słów o aplikacji dla tych, którzy jej nienawidzą. Chronos Calendar to bezsprzecznie najlepsza alternatywna aplikacja kalendarza na Windows Phone. Choć w Sklepie Windows Phone jet dostępna od dawna, dopiero dziś tak naprawdę ma szansę wybić się w naszym kraju, ponieważ właśnie dostała aktualizację dodającą język polski (za tłumaczenie odpowiada Piotr Kalbarczyk – szacun!).

chronos calendar

Cenną funkcją aplikacji jest możliwość wybrania źródła danych dla kalendarza. Możemy po prostu korzystać z czystej aplikacji, pobrać dane z kalendarza systemowego (nie działa to w drugą stronę) albo ustawić synchronizację kalendarza z konta Microsoft lub Google. Aplikacja oferuje bardzo dużo opcji konfiguracji, takich jak np. czas co jaki mają się synchronizować dane, informacje jakie mają być wyświetlane, itd.

Interfejs w stylu “Modern” znajdziemy tylko w ustawieniach Chronos Calendar. Jednak nie jest to wadą, ponieważ wygląd głównego ekranu aplikacji będzie dla wielu jej największą zaletą. Przede wszystkim jest dużo bardziej czytelny od aplikacji systemowej i prezentuje więcej informacji. Jeśli chodzi o sam kafelek dostajemy dużo opcji jego personalizacji, na pewno każdy dostosuje go pod siebie.

Początkowo aplikacja była dostępne za darmo. Teraz autor życzy sobie za nią 6,99 zł. Czy to dużo? To już kwestia indywidualna. Wiem jedno – na pewno warto!

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.