Carl Zeiss zmienia nazwę – powitajmy ZEISS!

|

carl zeiss blogKażda osoba zainteresowana fotografią na poważniej nie powinna mieć problemu z rozpoznaniem marki Carl Zeiss. Także nie wydaje się obca ta nazwa dla użytkowników wielu modeli Nokia i wszystkich zorientowanych w tematyce telefonów komórkowych. Carl Zeiss współpracuję z fińską korporacją już wiele lat, a teraz przyszła pora na pewną zmianę, skrócenie nazwy.

Na oficjalnym blogu niemieckiej korporacji produkującej różnoraki sprzęt optyczny możemy wyczytać, że postanowiono zmienić nazwę na ZEISS. Co skusiło firmę do tej zmiany? Zainteresowanym polecam lekturę: Klik! W skrócie mogę tylko powiedzieć, że ta zmiana polega na ujednoliceniu znaczenia marki na całym świecie, gdyż wcześniej już mogliśmy spotkać produkty firmy ZEISS.

zeiss obiektyw

Co jednak ciekawsze, już wcześniej mogliśmy się dowiedzieć o tej zmianie. Kiedy? Przypomnijcie sobie wyciek otoczki obiektywu Nokii Eos (Lumii 1020/Nokia ZOOM itd….). Dla przypomnienia, zamieszczam zdjęcie poniżej:

nokia-EOS-oko-aluminum
Już podczas robienia tego zdjęcia było wiadome, że Carl Zeiss przeistoczy się w ZEISS. Jednak przypomnijmy sobie, że na innych zdjęciach mogliśmy ujrzeć jeszcze starą nazwę niemieckiej korporacji:

otoczka aparatu eos

Także możemy bezproblemowo stwierdzić, które otoczki pochodzą z nowego i starego prototypu. Także metalowa wersja pochodzi z nowszego urządzenia, a telefon, który mogliśmy oglądać na filmie był “plastikowy”. Czyżby to miało oznaczać, że Eos faktycznie będzie wykonany z aluminium?

Zmiana delikatna, ale rzucająca się w oczy. Pierwszą słuchawką z nowym napisem pod obiektywem aparatu najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć już 11 lipca podczas domniemanej premiery właśnie Nokii Eos.

źródło: blogs.zeiss.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.