Bluetooth 4.0 dla wszystkich po aktualizacji Windows Phone GDR2

|

bluetooth 4.0 nokia lumia amberPowoli zbliża się czas kiedy użytkownicy smartphone’ów Windows Phone 8 będą mogli ujrzeć dosyć rzadki widok jakim jest informacja o możliwość zaktualizowania systemu do najnowszej wersji. Mowa o wypuszczeniu ulepszonej wersji systemu oznaczonej jako Windows Phone GDR2. Znacznych ulepszeń nie należy się spodziewać. Ja osobiście liczę na poprawienie obecnie trapiących system błędów, np.: samozapełniająca się pamięć. Jest jednak pewien punkt, który otworzy nowe możliwości dla rozwoju.

7 lipca do sieci wyciekło zdjęcie, z którego wywnioskowano, że Nokia Amber, czyli specjalna edycja aktualizacji Windows Phone GDR2 przygotowana przez Finów, ma wprowadzić do Lumii wsparcie dla Bluetooth 4.0. Wtedy pojawiły się wątpliwości, gdyż nie zaznaczono, że Lumia 920 i 820 może korzystać z najnowszej wersji Bluetootha. Tak, więc od razu uspokajam – te słuchawki również będą mogły korzystać z nowych możliwości. Mało tego, reszta telefonów również korzystających z systemu Windows Phone 8 sygnowana logami producentów HTC, Samsung i Huawei także będą mogli połączyć swoje słuchawki z urządzeniami, które wspierają Bluetooth 4.0. Najprościej rzec mówiąc – nowa wersja omawianego modułu łączności nie będzie na wyłączność dla Finów.

Pojawia się pytanie – dlaczego taka wiadomość wyciekła poprzez informacje Nokii? Ano Finowie jako pierwsi najprawdopodobniej wykorzystają fakt nowej wersji Bluetooth, które charakteryzuje się niskim poborem energii. Według doniesień, Nokia chce wykorzystać ten fakt w swoich aplikacjach lokalizacyjnych Here. W jaki sposób? Tego dokładnie nie wiadomo, ale Finowie również wypuszczą sieć akcesoriów do tego celu. Czyżby coś związanego z fitnessem?

źródło: The Verge 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.