Aktualizacja “wyświetl+dotknij” – nowe funkcje w drodze

|

glance-screen-peek-setting aktualizacjaWszyscy bardzo dobrze wiemy, że Nokia za wszelką cenę chce pogrążyć konkurencje w świecie Windows Phone. Oprócz specjalnych udziałów przy tworzeniu samego systemu, Finowie robią to, co może także konkurencja: dodaje ekskluzywne funkcje, które wyróżniają urządzenia na tle HTC, Samsunga czy też Huawei. Jedną z takich funkcjonalności jest “wyświetl+dotknij”, które zostało zaktualizowane do wersji 1.6.

Na początek prosty changelog, który wygląda następująco:

  • naprawa błędów;
  • wprowadzenie wsparcia dla szybkiego trybu przy funkcji “Glance”.

Z pierwszym raczej nikt większych wątpliwości nie powinien mieć, ale interesujący wydaje się drugi paragraf. Funkcja “Glance”, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza “zerknięcie”, to nic innego jak dobrze znany nam zegarek na zablokowanym wyświetlaczu. Bardziej zainteresowani, jak i posiadacze Lumii, wiedzą, że ta funkcja nie występuje we wszystkich obecnie sprzedawanych smartfonach. Jest to dodatek od Nokii, który zostanie wprowadzony na wszystkie urządzenia z Windows Phone 8 razem z aktualizacją Nokia Amber (Windows Phone GDR2). Także nikt nie powinien się dziwić czemu w tytule jest końcówka: “nowe funkcje w drodze” :).

glance-screen-peek-screenshot aktualizacja

W takim razie, skoro wiemy czym jest “Zerknięcie”, czym jest nowy tryb kryjący się pod nazwą “Peek”, które znowu w wolnym tłumaczeniu oznacza “podejrzeć” (to peek). Wspomniana wyżej funkcja może działać w kilku trybach:

  • zawsze włączony;
  • czasowo wygaszany;
  • i właśnie “Peek”.

Ostatnia możliwość wprowadza nieco większą funkcjonalność, gdyż przy jej wybraniu zostaje uruchomiony czujnik zbliżeniowy, który w tym trybie działa bardziej jako czujnik ruchu. Po wykryciu machnięciu uruchamia on wyświetlacz, abyśmy mogli właśnie podejrzeć godzinę i najważniejsze powiadomienia. Najlepiej obrazuje to poniższy filmik:

Nam nie pozostaje nic innego jak czekać do sierpnia na oficjalną aktualizację Nokia Amber, aby móc skorzystać ze świeżo zaktualizowanej funkcji “Glance”. Ewentualnie możemy zakupić Lumię 925 :).

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.