Aktualizacja Windows Phone GDR2 – oficjalna lista zmian

|

windows phone
Na oficjalnej stronie przedstawiającej historię aktualizacji systemu Windows Phone 8 pojawiła się właśnie lista zmian, które zostaną wprowadzone w aktualizacji Windows Phone GDR2. Taki ruch zwiastuje rychłe rozpoczęcie procesu aktualizacji. Przypomnijmy, że według informacji podanych przez hiszpański oddział Nokii aktualizacja systemu Windows Phone do wersji GDR2 ruszy w sierpieniu.

Numer wersji systemu po aktualizacji Windows Phone GDR2 to 8.0.10327.77. Zmiany które przyniesie prezentują się następująco:

  • Xbox Music. Ułatwiono wybieranie, pobieranie i przypinanie muzyki. Ponadto z myślą o fanach muzyki zapewniono wyświetlanie dokładniejszych metadanych (np. informacji o utworach i albumach) oraz wprowadzono inne udoskonalenia.
  • Radio FM. Możesz słuchać radia FM bezpośrednio w centrum Muzyka+wideo. (Nie jest to dostępne w przypadku niektórych telefonów).
  • Data Sense. Dzięki usłudze Data Sense masz pełną kontrolę nad ilością danych przesyłanych za pośrednictwem telefonu. Możesz nałożyć limit odpowiedni do swojego abonamentu lub po prostu śledzić, które aplikacje przesyłają najwięcej danych. (Nie wszyscy operatorzy komórkowi oferują usługę Data Sense).
  • Aplikacja Skype. Aplikacje do obsługi protokołu VoIP (ang. Voice over Internet Protocol), np. Lync i Skype, zyskały teraz większą stabilność i wydajność działania.
  • Internet Explorer. Komfort przeglądania stron internetowych ulegnie znacznej poprawie dzięki większej zgodności ze standardem HTML 5.
  • Inne ulepszenia. Zawiera wiele innych ulepszeń systemu Windows Phone.

Jak widzicie obyło się bez niespodzianek. O wszystkich nowościach wiedzieliśmy wcześniej, z przecieków. Warto wziąć poprawkę na pierwszą pozycję, którą jest Xbox Music. Póki co nic nie zwiastuje tego, żeby usługa miała w najbliższym czasie ruszyć w naszym kraju. Jej pojawienie się na liście zmian to wynik bezpośredniego tłumaczenia, bez uwzględnienia ułomności regionalnych.

Osoby zainteresowane terminami przyszłych aktualizacji systemu Windows Phone 8 odsyłam do mojego wcześniejszego wpisu.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.