Microsoft ukazuje wczesne koncepcje Windows Phone

|

Windows PhoneZastanawialiście się kiedyś jakie były wstępne koncepcje Windows Phone? Plany nad nim niewątpliwie musiały trwać długo. Windows Mobile nie odniósł dużego sukcesu, a już na pewno wersja 6.5, która zadebiutowała przy rosnącej potędze Androida. Microsoft wpadł na genialny pomysł i ukazuje nam wczesne projekty obecnej wersji swojego mobilnego systemu Windows Phone i jego nakładki Modern UI.

Gigant z Redmont dał nam ledwie przekraczający pół minuty filmik, który pokaże łącznie 6 wczesnych koncepcji. Jasno z nich widać, w którą stronę zmierzali projektanci tego systemu. Z każdą jego wersją bardziej minimalizowali wygląd aż do obecnej, kwadratowej postaci. Poniżej wspomniany filmik:

I jak? Pierwsze dwie wersje zbyt standardowe. Nic nadzwyczajnego, ot kolejny mobilny system. Trzecia opcja to miła odmiana od kafelków – kółeczka. Jeżeli dałoby się je dowolnie rozrzucać po pulpicie, to chętnie przetestowałbym taki system. Każdy następny koncept to już wyraźna ewolucja obecnego Modern UI. A który Wam przypada do gustu, poza oczywiście finalnym projektem? ;-)

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)