Transportoid Beta zaktualizowany

|

transportoid logoDługo było nam czekać na to, aby deweloperzy Transportoida postanowili ulepszyć aplikację wielce uznaną przeze mnie (jeszcze z czasów użytkowania przeze mnie modeli z Androidem). Program ten jest na pewno przez większą część naszych czytelników znany – jest to mobilny rozkład jazdy uzupełniony o kilka interesujących funkcji. Wersja Transportoida na Windows Phone dalej pozostaje określana jako Beta, tym razem w wersji 0.8.

Po aktualizacji wita nas komunikat ”Co nowego”, czyli changelog, w którym możemy wyczytać, że dodano:

  • wyszukiwanie połączeń z jedną przesiadką z możliwością dodawania do ulubionych (funkcja dostępna po wykupieniu abonamentu);
  • dwa darmowe tygodnie próbne dla wszystkich, którzy zasubskrybują powiadomienia o nowościach.

transportoid screen1

Wydaje się niewiele, ale już po zamknięciu tego komunikatu widać drobne zmiany w obsłudze aplikacji (m.in. dodano skróty do linii autobusów). Jednak przejdźmy do abonamentu, który może wydawać się nowy dla użytkowników Transportoida dla Windows Phone. Jego roczny koszt wynosi 10zł i można go uiścić poprzez PayPal, Allegro i Przelewy24. W zamian dostajemy wspomnianą funkcję wyszukiwania połączenia z jedną przesiadką (opcja ta działa obecnie jedynie w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Białymstoku i Szczecinie). Niewiele, a patrząc na aplikację na Androida można wręcz rzec, że to praktycznie nic, a cena abonamentu taka sama. Autorzy to wiedzą i zapewniają na swojej stronie, że pracują nad dodaniem kolejnych funkcji dla użytkowników z abonamentem. Mają to być m.in. prezentacja linii na mapach i inne funkcje znane z Androida.

transportoid screen2

Kilka dni przed aktualizacją, Transportoid zyskał nowe logo, które nie jest już jednym z najpopularniejszych z wyszukiwarek po wpisaniu hasła ”free bus icon”. Obecne logo bardziej nawiązuje do zadania aplikacji – zamiast autobusu wycieczkowego mamy autobus miejski.

Niemniej jednak aplikacja jest dostępna za darmo dla każdego smartfona z Windows Phone do pobrania z Windows Phone Store.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.