Temple Run na urządzeniach z mniejszą ilością pamięci RAM

|

lumia 620 temple runNie tak dawno temu Artur pisał o wprowadzeniu do marketu wariantu jakże popularnej gry jaką jest Temple Run na urządzenia z Windows Phone 8 o mniejszej ilości pamięci RAM, czyli 512MB. Do niedawna (a właściwie i do dzisiaj) możliwość instalacji tej gry mają użytkownicy słuchawek wyposażonych w 1GB pamięci RAM.

Pod poprzednim newsem o zbliżonym tytule pojawiły się tylko i wyłącznie informacje o pojawianiu się komunikatu o konieczności posiadania dwukrotnie więcej pamięci “podręcznej”. Niestety, ale deweloperzy najzwyklej w świecie popełnili gdzieś błąd i taki komunikat nie leży po stronie innej niż producentów gry. Na szczęście niedługo ma się pojawić łatka, która w końcu umożliwi instalację Temple Run na urządzeniach z Windows Phone 8 wyposażonych w 512MB pamięci RAM. Taką informację podał sam Joe Belfiore. O telefonach z poprzednią wersją systemu niestety cisza.

temple run joe belfiore 512mb

Jednak dla tych, co nie mogą się doczekać na tę łatkę, pojawił się sposób na ominięcie ograniczeń Windows Phone Store. Należy się jednak spieszyć, gdyż niedawno odkryto podobny błąd z możliwością instalacji ekskluzywnych aplikacji Nokii na wszystkich (niezależnie od marki) słuchawek z Windows Phone został błyskawicznie naprawiony.

Także jeżeli jeszcze nic nie poprawiono, należy wykonać następujące kroki, aby zagrać w Temple Run na takich popularnych w Polsce modelach jak HTC 8S czy też Lumia 620:

  • niezbędne jest połączenie z WiFi – połączcie się z siecią;
  • należy upewnić się, że market nie został włączony (najbezpieczniej będzie zrestartować telefon i nie wchodzić do Windows Phone Store);
  • przechodzimy do ustawień WiFi i dodajemy taki serwer proxy: 117.135.139.179 z portem 8888;
  • włączamy market i szukamy Temple Run, otwieramy grę na informacjach (nic nie instalujemy);
  • wracamy do ustawień WiFi (bez wyłączania marketu, najbezpieczniej wyjść poprzez flagę Windowsa) i usuwamy wszelkie informacje o proxy;
  • powrót do marketu i rozpoczynamy instalację.

Po dodaniu ustawień proxy Internet może wolnej chodzić toteż nie ma co się dziwić. Potwierdzenie tej sztuczki jest na początku newsa: Lumia 620 z 512MB pamięci RAM i uruchomioną grą Temple Run (to nie obrazek :) ).

Jeżeli powyższy błąd został już poprawiony, piszcie w komentarzach.

Mimo wszystko, życzę szczęścia, spieszcie się!

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.