Statystyki AdDuplex – Maj 2013

|

adduplex-logoPo raz kolejny mamy okazję zaprezentować Wam szczegółowe statystyki ze świata Windows Phone dzięki danym zebranym przez AdDuplex – firmę, która umieszcza reklamy w ogromnej ilości aplikacji, które możemy znaleźć w Windows Phone Store. Dane statystyczne pochodzą z 579 programów, które zostały zainstalowane na słuchawkach z mobilnymi “Okienkami” na pokładzie.

Zaczynajmy. Ogólne informacje. Podział wszystkich smartfonów z Windows Phone na poszczególne modele:

adduplex 1

Lumia 920 na prowadzeniu. Topowy model Nokii zyskał na popularności dzięki sporej ilości reklamom oraz swoim możliwościom (głównie fotograficznym). Jednak nie to jest najciekawsze. Zwróćcie uwagę na wynik Lumii 520. Najtańszy model fińskiej marki z Windows Phone 8 po niecałym miesiącu sprzedaży już znajduje się na 8. miejscu. To świetny wynik i możemy być pewni, że niedługo to właśnie ta słuchawka znajdzie się na szczycie.

adduplex 2

Kolejny wykres. Podział na marki. Oczywistą oczywistością jest to, że Nokia wygrywa, konkurencja śpi i nie ma zamiaru rywalizować z Lumiami. Nokia z 80% udziałem w rynku Windows Phone nie ma sobie równych. Zobaczcie jak ten udział się zmieniał na przestrzeni połowy roku:

adduplex 3

A teraz wyrzućmy z poprzedniego diagramu kołowego urządzenia z Windows Phone 7 i zostawmy tylko te z “Apollo”.

adduplex 4

Pozostają 4 marki: Nokia, HTC, Samsung i Huawei. Oczywiście Finowie nie mają sobie równych, ale HTC z dwoma modelami i tak dzielnie sobie radzi. Samsung planuje niedługo pokazać coś nowego z Windows Phone. Ciekawe, czy Polacy doczekają się tego modelu skoro jeszcze nie mamy możliwości kupienia Ativa S od oficjalnego dystrybutora.

Teraz zobaczmy jak wygląda podział na wersję systemu Windows Phone: 7 i 8.

adduplex 5

W porównaniu do poprzedniego artykułu z podobnymi statystykami, “Apollo” jest już tuż-tuż wersji 7.X i w kolejnym notowaniu z pewnością “ósemka” wyjdzie na prowadzenie.

A jak wygląda rozstawienie poszczególnych modeli smarfonów z Windows Phone w poszczególnych państwach? Bez zbędnego opisywania, zacznijmy od Stanów zjednoczonych:

adduplex 6

Później Wielka Brytania:

adduplex 7

Następnie mamy Meksyk:

adduplex 8

Rosja:

adduplex 10

Indie:

adduplex 11

Aż w końcu przyszła pora na Polskę:

adduplex 9

Na prowadzeniu mamy jeszcze Lumię 800, ale tuż za nią jest HTC 8S, który cały czas sprzedawany jest w atrakcyjnych ofertach u wszystkich operatorach.

Na koniec kilka ciekawostek zauważonych przez AdDuplex. Odkryto:

  • Samsunga SPH-I800 – kilkakrotnie widziany u operatora Sprint. Wyświetlacz 720p. Najprawdopodobniej jedna z odmian Ativa S.
  • Nokia RM-941 – najczęściej spotykany w Tajwanie. Wyświetlacz WVGA.
  • Nokia RM-910 – tym razem Wietnam i ekran WXGA.
  • Nokia RM-875 – rodzima Finlandia i ponownie WXGA.
  • Także spotkano się z kilkoma modelami z Windows Phone 8.1, najczęściej była to Nokia P4301, ale zauważono również kilka przypadków z HTC 8X i Lumią 920.

Po więcej wykresów i ciekawostek zapraszam na stronę AdDuplex: Klik!


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.