Sklep Windows Phone ma już ponad 160 000 pozycji!

|

sklep

Przy okazji konferencji Build 2013 w San Francisco, na której został zaprezentowany oficjalnie Windows 8.1, Microsoft podał kilka liczb dotyczących systemu Windows Phone. Nie są to tak imponujące statystyki jak w przypadku konkurencyjnych systemów (Android i iOS), ale jest coraz lepiej. Zwłaszcza w okresie od premiery systemu Windows Phone 8 widać wzrost.

Oto jak prezentują się liczby:

  • 52 000 aplikacji napisanych w Windows Phone 8 SDK
  • 102 000 nowych developerów (od czasu premiery WP8)
  • 2,5 razy większy dzienny przychód ze sprzedaży aplikacji
  • 200 milionów pobrań aplikacji miesięcznie
  • ponad 160 000 pozycji w Sklepie (dane na 21 czerwca 2013 r.)
  • Sklep Windows Phone dostępny jest na 191 rynkach i w 50 językach

Tak jak już wcześniej wspominałem to wciąż mało biorąc pod uwagę chociażby liczbę aplikacji w Google Play (850 000+ – kwiecień 2013) i iOS App Store (900 000+ – czerwiec 2013). Jednak widać wzrost i miejmy nadzieje, że będzie coraz lepiej.

Oczywiście Microsoft wie, że te liczby wypadają kiepsko na tle konkurencji, więc zadbał o to, żeby pokazać w czym Windows Phone Store jest lepszy od konkurencji.

Sklep

Oczywiście chodzi o metody płatności. Pod tym względem i Android i iOS wypadają kiepsko na tle Windows Phone. W Sklepie Windows Phone oprócz oczywistych płatności kartami płatniczymi dostajemy możliwość płacenia poprzez system PayPal czy Alipay (obydwa niedostępne u konkurencji) oraz możliwość obciążenia rachunku operatora (Google Play ma mniej parterów, iOS nie oferuje takiej opcji). Oczywiście w Polsce płacić poprzez obciążenie rachunku operatora jeszcze nie można (wielu z Was tego brakuje), ale na szczęście mamy możliwość podpięcia konta PayPal (sam preferuję tę metodę płatności).

źródło: WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.