Radio FM w Windows Phone GDR2 na przykładzie Lumii 925

|

lumia gdr2 2Od prezentacji Windows Phone 8 minęło już bardzo dużo czasu. Podczas premiery pojawiło się wiele nowych funkcji w stosunku do poprzednika, było duże zadowolenie, ale z czasem zaczęto zauważać, że brakuje niektórych funkcjonalności, z których można było korzystać na urządzeniach z Windows Phone 7. Do tych ostatnich możemy zaliczyć między innymi opcję flip-to-silence (głównie tyczy się to Nokii) i oczywiście radio FM. Obie funkcje wrócą do łask już niedługo, razem z aktualizacją Windows Phone GDR2 o czym kilkakrotnie już wspominaliśmy.

Zajmijmy się dokładniej obsługą radia. To był duży cios dla wielu użytkowników i fanatyków słuchania audycji radiowych. Po niespełna roku wspomniany typ użytkowników Windows Phone 8 może odetchnąć z ulgą, gdyż w ciągu miesiąca ma zacząć pojawiać się komunikat o aktualizacji systemu, która przywróci możliwość słuchania radia. Jednak, czy w tym czasie Microsoft wymyślił coś nowego? Sprawdźmy to na przykładzie Lumii 925 i poniższym filmie:

No cóż, jak widać korporacja z Redmond najzwyczajniej w świecie przeportowała radio FM z Windows Phone 7 do nowego systemu. Żadnych dużych zmian nie ma, ale czy były wymagane? Według mnie prostota tej funkcji nie wymaga poprawy. Jest wszystko to, co potrzeba bez zbędnych fajerwerków i udziwniania.

Powtórzę po raz kolejny, że radio FM ma pojawić się razem z aktualizacją Windows Phone GDR2, ale niestety nie wszystkie urządzenia z mobilnymi “Okienkami” obsługują moduł FM. Wśród słuchawek, którym nie jest dane poznać tę funkcjonalność jest m.in. Lumia 620. Pozostałe popularne modele nie będą dzieliły losu wspomnianej Nokii.

źródło: allaboutwindowsphone.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.