Qualcomm przedstawia kolejne Snapdragony dla Windows Phone

|

qualcomm snapdragonNiedawno Artur informował Was o pojawieniu się najmocniejszego procesora Qualcomma, który należy do serii Snapdragon 800, w topowych modelach Nokii. Jeszcze wcześniej ja pisałem o wprowadzeniu na rynek czterordzeniowego Snapdragona 400, który dostał zielone światło od Microsoftu i pojawi się w słuchawkach z Windows Phone. Także mamy już najmocniejszy zestaw podzespołów dla telefonów z mobilnymi “Okienkami” i zarówno dla tych ze średniej półki cenowej. Nieco niżej można także umieścić obecnie stosowane Snapdragony S4. Jednak chcąc pochłonąć większą część rynku to nie można zapominać o najtańszych modelach.

Toteż Qualcomm zapowiedział sześć nowych procesorów z rodziny Snapdragon 200, a więc najniższej w hierarchii ostatniej serii procesorów korporacji z San Diego. Czym charakteryzują się nowe układy SoC? Przede wszystkim do wyboru będą 28nm procesory dwu- lub czterordzeniowe. Za prezentowany obraz będzie odpowiadało Adreno 302, a więc jedna z najmniej wydajnych grafik. Kolejne cechy, wsparcie dla:

  • HSPA+;
  • TD-SCDMA;
  • Qualcomm QuickCharge 1.0 (szerzej opisane przy okazji tego newsa: Klik!);
  • DualSIM i TriSIM.

To najważniejsze rzeczy, o których warto napisać. Urządzenia ze Snapdragonami 200 z pewnością nie będą brylować w wynikach w przeróżnych benchmarkach. Wydajność zostanie w tych słuchawkach mocno zredukowana w stosunku do wcześniej omawianych podzespołów.

Mimo wszystko cieszę się, że Microsoft w końcu postanowił rozszerzyć możliwości producentom i otworzyć im drogę na wszystkie półki cenowe.


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.