[Aktualizacja] Przeciek: screeny z aktualizacji WP Blue ujawniają nowe funkcje?

|

blueMicrosoft wyraźnie traci kontrolę nad tajemnicami przyszłej aktualizacji. Kilka dni temu informowaliśmy o przyłapaniu nieznanej wersji systemu oznaczonej numerkami 8.10.12076.0. Od wczoraj w Sieci jest większa bomba – bezpośrednie screeny z testowej wersji przyszłej aktualizacji Windows Phone 8.1 (Blue). Od razu pojawiły się wątpliwości pod kątem wiarygodności tych zrzutów oraz samego ich źródła. Jednak zmiany, które na nich zauważycie wyglądają bardzo wiarygodne.

Jednak po kolei. Zrzuty dostarczył użytkownik portalu Reddit, który zakupił Nokię Lumię 920 na portalu eBay. Po włączeniu okazało się, że ma ona wiele nowych, nieznanych dotąd funkcji, a po wejściu w informacje o systemie ukazuje się taka oto wersja systemu operacyjnego – (wpbldlab).20130509-1407. Liczby po nawiasie mogą oznaczać datę kompilacji tej wersji, czyli 2013-05-09.

Jednak dość domysłów, dwa screeny widzicie powyżej. Prezentują wiele zmian o jakie użytkownicy proszą od miesięcy, m.in. centrum powiadomień, czy możliwości zamykania aplikacji działających w tle. Poniżej lista dostrzeżonych zmian:

  • centrum powiadomień – oddzielna aplikacja oraz kafelek
  • nowy żywy kafelek kalendarza, oraz tygodniowy widok
  • możliwość zamykania aplikacji w menu multi-taskingu
  • nowa ikona do stronicowania, oraz nowa ikona do przeszukiwania aplikacji
  • możliwość sortowania aplikacji według kolejności alfabetycznej, lub częstotliwości używania
  • aplikacja “Call and SMS filter” (prawdopodobnie do blokowania wybranych wiadomości SMS oraz połączeń)
  • nowe aplikacje Twittera, Facebooka oraz Nokia Here Drive (wyraźnie z dopiskami “BLUE”)
  • zmiany w Portfelu (integracja z bankiem BNP Paribas?)

Jak na przeciek taka lista zmian jest dość pokaźna. Trzeba także zaznaczyć, że jest to kompilacja sprzed równo miesiąca. Nie wiadomo co jeszcze Micosoft ukrywa, i co doda przez kolejne miesiące. Poniżej galeria tychże screenów.

Teraz czekamy na potwierdzenie. Microsoft z pewnością nie przejdzie wobec takiego wybryku obojętnie. Podobają Wam się te zmiany? A może dostrzegacie na tych zrzutach coś jeszcze, czego brak na liście powyżej?

Aktualizacja

Powołując się na źródła z serwisu WPCentral.com, powyższe screeny w 100% pochodzą z zapowiedzianej aktualizacji Windows Phone 8.1/Blue. Jednak, jest to bardzo wczesna faza projektów powyższych aplikacji i rozwiązań. Powyższe centrum powiadomień, zostało już wyrzucone i jest od nowa projektowane, aby wyglądało podobnie jak Kontakty. Jako ciekawostkę dodam, iż Microsoft szybko znalazł posty tego użytkownika na portalu Reddit, i poprosili go o zwrócenie swojej zguby. W zamian zaoferowali mu fabrycznie nową Lumię 920. Niezły układ. ;-)

źródło: WMPoweruser.com / wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)