Polak proponuje nowy pasek z powiadomieniami

|

pasek z powiadomieniami 1Wiemy doskonale, że razem z Windows Phone 8.1 doczekamy się funkcji uważanej przez niektórych za niezbędną. Mowa oczywiście o pasku powiadomień, który kilka razy przewijał się na naszym portalu. Raz nawet został zaprezentowany razem z inną funkcjonalnością, której doświadczymy z aktualizacją do numerka 8.1, czyli z folderami. Wiemy jednak również doskonale, że to rozwiązanie zostało porzucone i trwają pracą nad inną wersją. Tymczasem jeden z Polaków, Dawid, pokusił się o zaproponowanie swojego pomysłu.

Microsoft ma mnóstwo czasu na zaprojektowanie, przetestowanie i wdrożenie paska powiadomień, gdyż aktualizacja do Windows Phone 8.1 została zaplanowana na koniec bieżącego roku lub początek następnego. Poprzednia wersja była lekko mówiąc brzydka, ale to oczywiście prototyp toteż nie mamy się czemu dziwić. Jednak wspomniany Dawid wpadł na zupełnie odmienny pomysł z paskiem powiadomień – konkurencyjne systemu korzystają z rozwijanej belki od góry. Tak też wyglądał anulowany projekt. Jednak, gdyby wykorzystać charakterystyczną cechę systemu Windows Phone? Mowa o przesuwanych ekranach w stylu Modern UI (dawne Metro UI). Podczas, gdy obecnie przesunięcie ekranu startowego w prawo przenosi nas do listy aplikacji to przesunięcie (z poziomu centralnego) przedstawiałoby nam właśnie centrum powiadomień, który również można nazwać “paskiem”? Zobaczcie sami:

pasek z powiadomieniami 3

Według mnie pomysł bardzo ciekawy, ale do dopracowania oczywiście. W obecnej wizji otrzymujemy dokładnie to samo, co przedstawiają nam (niekoniecznie) zamieszczone kafelki na ekranie startowym i to, co widzimy na wyświetlaczu przy blokadzie. Mimo wszystko znalazło się jeszcze miejsce na inną rzecz, na którą bardzo narzekają użytkownicy (i przeciwnicy) systemu Windows Phone: brak szybkiej możliwości przełączania podstawowych modułów łączności. Jak możecie zauważyć na poniższym screenie znalazło się miejsce dla danych pakietowych, trybu samolotowego, WiFi i Bluetooth.

pasek z powiadomieniami 2

Autorowi odpowiedział z pochwałami także admin forum Microsoftu odpowiedzialnego za Windows Phone, gdzie projekt został przedstawiony: Klik!

Osobiście muszę pogratulować pomysłu Dawidowi z Zabrza (?) :). A co nasi czytelnicy by zmienili, dodali i poprawili w tym pomyśle? A być może wolicie “tradycyjną” rozsuwaną belkę z powiadomieniami?


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.