Plany HTC w zdobyciu rynku, a Windows Phone?

|

HTC-LogoHTC, jak dobrze wiemy, ostatnimi czasy ma podobne problemy, co Nokia (pogłoski o sprzedaży), czyli finansowe. Podobnie również jak Finowie chcą odbudować to, co stracili i wrócić na swoją pozycję we władaniu mobilnym rynkiem, który obecnie zdecydowanie dominuje koreański Samsung. Tyle można wywnioskować z wywiadu, który udzielił CEO tajwańskiej marki, Peter Chou.

“Udało nam się utrzymać 4% udział w globalnym rynku smartfonów w zeszłym roku i jesteśmy zdeterminowani, aby rozszerzyć to od 10 do 15 procent w przyszłości.”

Tak w wolnym tłumaczeniu brzmią słowa Pana Chou. Warto wspomnieć, że Tajwańczycy swego czasu władali w 10% rynkiem smartfonów, a na niektórych pomniejszych rejonach ten wynik wynosił nawet 30%. Te czasy jednak minęły, ale CEO HTC dodaje – “dajcie nam trochę czasu na powrót”. Na dokładkę marka chce przez kolejne sześć lat ustalić klarowny wizerunek korporacji przy skupieniu się i podwójnie wzmocnionej pracy.

Rozeznanie w rynku pozwoliło HTC jednoznacznie stwierdzić, że model One jest uznawany za jeden z najlepszych smartfonów na świecie. Oczywiście temu nie zaprzeczamy, a nawet się cieszymy, gdyż ostatnio coraz głośniej mówi się o przerobieniu wspomnianej słuchawki na telefon z mobilnymi “Okienkami”. No właśnie – Windows Phone. Jak w tych zapewnieniach system Microsoftu ma wyglądać? Niestety nie zostały podane żadne konkrety. Miejmy, więc nadzieję, że w walce powrót do co najmniej 10% udziału w rynku smartfonów duży udział będzie miał właśnie mobilny systemu korporacji z Redmond. Dużo większy niż to teraz wygląda, nie dajmy Nokii tak łatwo wygrać. Trzymamy kciuki :).

źródło: focustaiwan.tw


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.