O aktualizacji Lumia Amber nieco więcej

|

lumia gdr2 1

Lumia Amber to element aktualizacji Windows Phone GDR2, której wypuszczenie na świat zbliża się bardzo szybko. Już za 3 tygodnie użytkownicy Lumii 920 będą mogli (teoretycznie) zaktualizować swoje oprogramowanie. Jednak, co użytkownicy wszelkich Lumii z Windows Phone 8 dostaną dodatkowego w stosunku do innych słuchawek z “Apollo/Portico”? O tym już pisałem swego czasu. Teraz przyszła pora na screeny i nieco więcej szczegółów. Wszystko na przykładzie Lumii 925.

Przede wszystkim po wejściu do “info+dodatki” zauważymy duży napis Lumia Amber informujący o nowej wersji oprogramowania.

nokia amber gdr2 1

Także będziemy mogli znacznie dokładniej zmieniać ustawienia wyświetlacza.

nokia amber gdr2 2

W przypadku dodawaniu nowych kont, do wyboru będzie nowa pozycja: IBM Notes Traveler.

nokia amber gdr2  3

Także pojawi się funkcja flip-to-silence (obróć, aby wyciszyć), która w przypadku konkurencji nie jest żadną nowością.

nokia amber gdr2 4

A teraz według mnie najciekawsze. Jak widać, będziemy mogli wybierać aplikację do sterowania aparatem. Skoro Microsoft zgodził się na taki krok, być może już niedługo będziemy mogli ustalać własne aplikacje, np.: przeglądarkę internetową czy też odtwarzać muzyki. Taka zmiana z pewnością ucieszyłaby deweloperów.

nokia amber gdr2 5

Lumia Color Profile, o czym pisaliśmy w poprzednich newsach.

nokia amber gdr2 6

Oczywiście nie zabrakło także radia.

nokia amber gdr2 7

Czego jeszcze bym oczekiwał od Nokii po aktualizacji Amber? Podświetlenia flagi Windowsa podczas pojawienia się jakiejś notyfikacji. W internecie pojawiają się filmiki, w których widać taką funkcję w przypadku Nokii Lumii 925. Mam nadzieję, że Amber wprowadzi taką możliwość do każdej Lumii.

A Wam czego brakuje w Windows Phone i nie możecie się doczekać na pojawienie danej funkcjonalności.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.