Nokia Eos uwieczniona na zdjęciach?

|

WPDang_EOS-3Wszyscy cały czas czekają na model Nokii, który połączy najlepsze cechy modeli 808 i Lumii 920, czyli prawdziwe PureView i mobilny system Microsoftu – Windows Phone. Ostatnimi czasy coraz więcej słychać właśnie o modelu o nazwie kodowej Eos. Stosunkowo niedawno przedstawiałem Wam ostanie plotki na temat topowej słuchawki fińskiej korporacji.

Wiemy już naprawdę dużo o tym telefonie, ale jeszcze nie bardzo wiemy jak może wyglądać. Widzieliśmy multum projektów, przeróżnych grafik, ale nic konkretnego. Aż do dzisiaj. Portal WPDang.com udostępnił domniemane zdjęcia obudowy (i części wnętrzności) Eosa, która została zestawiona z Lumią 920.

Zapraszam do oglądania.

WPDang_EOS-5

Cóż można na ten temat powiedzieć? Mogliśmy spodziewać się ogromnego ”oka aparatu” i jest ono. Jednak w tym miejscu większą część powierzchni zajmie lampa ksenonowa (można dobrze zauważyć to na powyższym zdjęciu). Dodatkowo na wielkim czarnym kole znajdzie się miejsce dla czerwonej diody LED wspomagającej ustawianie ostrości. W poprzednich plotkach często przejawiał się żółty kolor i faktycznie jest.

Nokia-EOS-1

Tylko wcześniejsze plotki wspominały o grubości telefonu, która miała być mniejsza o 1mm w stosunku do Lumii 920. Powyższe zdjęcie (według mnie) przeczy temu.

WPDang_EOS-4

Razem ze zdjęciami, na stronie WPDang.com możemy wyczytać, że urządzenie jest wykonane z poliwęglanu, a rozmiar lampy ksenonowej i matrycy aparatu jest mniejszy niż w przypadku oryginału – modelu 808 PureView. Matryca aparatu będzie miała także automatyczną zasłonę, która będzie otwierać się razem ze startem aplikacji korzystającej z tego modułu (miło to wspominam z k850i jeżeli się nie psuło). Wyświetlacz najprawdopodobniej będzie identyczny jak w przypadku Lumii 920. Podobnie identyczne jest rozmieszczenie głośników (na dole obudowy). Jednak, co najciekawsze, waga urządzenia Eos jest już znacznie mniejsza niż w przypadku wspomnianej Lumii.

WPDang_EOS 6

Także nieco dokładniej została opisana nowa aplikacja Nokia Pro Camera, o której słyszeliśmy we wcześniejszych plotkach. Jest to aplikacja z zupełnie innym interfejsem, która pozwala między innymi na ręczne ustawienie ostrości. Tradycyjna aplikacja aparatu również jest preinstalowana.

Jak oceniacie ten model?

[EDIT]Długo nie trzeba było czekać, żeby pojawiły się pierwsze rendery i ”zdjęcia” samego tyłu Eosa. Wygląda interesująco.

oko eos render oko eosDla porównania – ”oko” pierwowzoru:nokia-808-pure-view


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.