Nokia Eos i praca aparatu na filmie

|

oko eosDosyć długo (4 dni! :)) trwała cisza na temat najbardziej wyczekiwanej Nokii ostatnich miesięcy, czyli modelu Eos z “prawdziwym” PureView i Windows Phone. Toteż, żeby nie zapomnieć o tej słuchawce, jeden z głównych dostawców informacji o tym telefonie postanowił nagrać film prezentujący działanie obiektywu modelu Eos.

W jednym z poprzednich newsów informowałem Was o ciekawym rozwiązaniu, z którego mogłem korzystać w poczciwym Sony Ericssonie K850i. Mowa oczywiście o automatycznej zasłonie. O ile w przypadku modelu korporacji opartej na zasadzie joint venture wspomniana zasłona służyła głównie do ochrony matrycy (która i tak znajdowała się pod plastikową otoczką), tak w przypadku Eosa nie będzie chodziło tylko o ochronę. Bez zbędnego tłumaczenia, zobaczcie sami:

Wspomniana zasłona obiektywu pracuje również przy robieniu zdjęcia i ustawianiu ostrości. Tutaj pojawia się kolejna ciekawostka. Bardzo dobrze widać, że cała matryca porusza się przy dobieraniu ostrości przez aparat, co świadczy o zastosowaniu kolejnego bardzo interesującego dodatku – optycznego auto-focusa. To będzie z pewnością kolejny krok (patrząc na Windows Phone) w drodze do tanich cyfrówek (w przypadku ostrości na pewno). Lustrzanki możemy jeszcze zostawić na przedzie w spokoju.

Także wszystko wskazuje na to, że Nokia 808 PureView będzie mogła w spokoju odejść na zasłużoną emeryturę, gdyż model Eos bez problemu zostanie uznanym godnym następcą korzystającym z zebranych nauk i technik przez poprzednika. Jest tylko jedno “ale” – wszystkie powyższe i poprzednie informacje muszą okazać się prawdziwe… Tego się nie dowiemy dopóty, dopóki Nokia nie przedstawi tejże jakże bardzo wypragnionej słuchawki.

źródło: Vizi Leaks


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.