LogoQuiz – jak dobrze znasz loga marek?

|

logoquiz logoNieco ponad rok temu zauważyłem duży szał na aplikację typu “rozpoznaj markę po jej znaczku”. Głównym oczywiście systemem, na którym obserwowałem tę grę był Android, który i mi pojawiał się w dłoniach. Nie powiem, wciągnęło to mnie – szczególnie grając na lekcjach. Szukałem jakiejś podobnej alternatywy na Windows Phone jednak aplikacje, które znajdowałem były marne – głównie przez odrażającą oprawę graficzną. Dzisiaj niechcący natknąłem się na coś, co mi o tego typu rozrywce przypomniało.

logoquiz screen1

LogoQuiz to gra nieco odmienna od tych, które miałem na myśli w 1. akapicie, gdzie po pozbawionym pewnych szczegółów logu należało wpisać nazwę. W przypadku omawianej przeze mnie aplikacji mamy również znaczek bez pewnych elementów, ale do wyboru mamy cztery konkretne odpowiedzi. Kolejnym elementem, który notabene znajdziemy w popularnych “Milionerach” jest pomoc, która polega na pozbyciu się dwóch błędnych nazw korporacji. Zakres wiedzy oczywiście jest nieograniczony i po firmie z motoryzacji możemy być zmuszeni do zgadywania nazwy linii lotniczych.

logoquiz screen2

Co wciąga w tej grze? Chęć poprawiania swoich wyników, czyli zdobyciu jak najlepszej serii odgadniętych nazw korporacji. W przypadku pomyłki mamy możliwość “wykupienia” kolejnej szansy za 5 podpowiedzi (wspomnianej wcześniej możliwości pozbycia się 2 błędnych odpowiedzi).

Mimo wszystko uważam, że przez ten czas z pewnością pojawiły się lepsze tego typu gry. Polecacie coś? :)

Jednakże LogoQuiz to aplikacja dostępna na wszystkie urządzenia z Windows Phone. Pobrać ją możemy z Windows Phone Store za darmo. Zastanawia mnie tylko duża waga – 13MB, z pewnością liczba marek do odgadnięcia jest spora, więc płatna wersja LogoQuiz+ (3,49zł), która zawiera ponad 1000 znaków handlowych z 2,5x większym rozmiarem może być nieopłacalna :)

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.