Huawei Ascend W2 ujawniony na filmie

|

ascend w2 żółty czerwonyPo zrobieniu zamieszania przez Huawei na temat planów kupna przez tę markę największej “konkurencji”, czyli Nokii, pora wrócić do normy. Jednak za daleko nie uciekamy od chińskiej firmy i przypominamy o ich istnieniu w świecie Windows Phone. Równo tydzień temu mogliśmy obejrzeć grafikę przedstawiającą niezapowiedzianego jeszcze Huawei Ascenda W2 w wodnym wirze.

Zostańmy przy tym modelu. Ascend W2 to drugi w kolejce, po Ascendzie W1, telefon oparty na mobilnym systemie operacyjnym Microsoftu. Wiemy o nim już naprawdę dużo, ale oficjalna premiera dopiero przed nami. Znamy chociażby specyfikację, która prezentuje się następująco:

  • wyświetlacz IPS o przekątnej 4,3 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 720p (1280x720px);
  • 7.7mm grubości;
  • aparat z matrycą pozwalającą robić zdjęcia w rozdzielczości do 8MPx z doświetleniem LED (filmy FullHD);
  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 taktowany rdzeniem 1,5GHz;
  • 1GB pamięci RAM i 16GB dla użytkownika na start;
  • bateria o pojemności 2000mAh (różne źródła mówią również o 2800mAh).

Kolejnym elementem, który widzieliśmy to grafiki prasowe przedstawiające słuchawkę w różnych wersjach kolorystycznych (na wzór Finów).

Teraz przyszła pora na film, który wyciekł do Internetu. Przedstawia on Huawei Ascenda W2 na reklamie promocyjnej jednego z chińskich operatorów razem z innymi telefonami komórkowymi (m.in. Lumią 820). Typowa chińska reklama:

Niestety niezbyt wiele z niej mogłem zrozumieć toteż z tego filmu mogę jedynie wywnioskować, że premiera Ascenda W2 tuż tuż.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.