Huawei Ascend W2 powoli wychodzi na światło dzienne

|

huawei ascend w2 facebookMożemy śmiało powiedzieć, że Huawei pnie się po drabinie, która prowadzi w górę do Nokii, czyli lidera sprzedaży smartfonów z Windows Phone. Konkurencja Finów powoli obumiera, Samsung zdecydowanie skupił swoje siły na Androidzie, HTC również, ale wiemy, że pojawią się kolejne słuchawki z mobilnymi “Okienkami” na pokładzie. Zostaje chińska marka, która pragnie trafić na szczyt piramidy sprzedaży telefonów komórkowych.

Co prawda mówi się o kolejnych korporacjach, które chcą dołączyć do grona marek korzystających z mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Są to m.in. Acer, czy też tak mało znane firmy jak Phicomm, o którym to pisaliśmy 3 miesiące temu. Wróćmy jednak do Huawei i ich ofensywy skierowanej na monopol Nokii. Obecnie w szeregach chińskiej marki znajdziemy jeden model: Ascend W1 – tania słuchawka, o której niestety niewiele słyszymy. Jednak przy pierwszych plotkach o inicjatywie Huawei słyszeliśmy o dwóch modelach. Tym drugim jest Ascend W2 – model postawiony wyżej niż W1, o którym ostatnimi czasy możemy czytać coraz więcej, dzięki wyciekającym do Internetu grafikom.

O ile wszystkie poprzednie newsy skupiały się na wyciekach tak tym razem możemy przedstawić Wam niejaki teaser zafundowany przez samą korporację na Facebooku. Grafika, która została umieszczona na początku newsa pochodzi właśnie ze wspomnianego portalu społecznościowego, a dokładniej z profilu włoskiego oddziału Huawei. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z modelem z Windows Phone poprzez wyświetlone kafelki na ekranie.

Podpis pod zdjęciem co prawda nie wskazuje na to, że ten telefon będzie wodoodporny, ale tego “jeszcze nie grali” w przypadku systemu Windows Phone – mogłaby to być ciekawa odskocznia w stosunku do obecnych słuchawek. W zamian podpis pozwala nam domyślać się, że Ascend W2 będzie smartfonem o “ultra-cienkiej” obudowie (teoretycznie 7,7mm). Dla przypomnienia, domniemana specyfikacja nowego smartfona chińskiej marki opartego na systemie Windows Phone:

  • wyświetlacz IPS o przekątnej 4,3 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 720p (1280x720px);
  • aparat z matrycą pozwalającą robić zdjęcia w rozdzielczości do 8MPx z doświetleniem LED (filmy FullHD);
  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 taktowany rdzeniem 1,5GHz;
  • 1GB pamięci RAM i 16GB dla użytkownika na start;
  • bateria o pojemności 2000mAh (różne źródła mówią również o 2800mAh).

Czekamy na kolejne nowości w związku z Ascendem W2.

 

źródło: facebook.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.