Centrum powiadomień i foldery w Windows Phone 8.1

|

windows phone 8

Wczoraj minął dokładnie rok od pierwszej prezentacji Windows Phone 8. Od tego czasu użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą tej wersji systemu dostali kilka niewielkich aktualizacji, które prawdę mówiąc jedynie naprawiały błędy (restarty) i uzupełniały braki (wcześniej aktywne wifi pod ekranem blokady, wkrótce radio fm). Dopiero aktualizacja Windows Phone 8.1 (Blue) ma przynieść więcej nowości. Niestety, na oficjalne informacje jakie to będą nowości nie ma co liczyć. Przecieków póki co także nie ma zbyt wiele, a jeśli już się pojawiają trudno ocenić ich wiarygodność.

W dniu dzisiejszym do sieci trafiło powyższe wideo, na którym widnieje Nokia Lumia 920 pracująca pod kontrolą domniemanego Windows Phone 8.1 (Blue). Na wideo widoczne są dwie nowe funkcje systemu Windows Phone. Pierwszą z nich jest możliwość grupowania aplikacji, lub jak kto woli prościej – folderów. W tym miejscu nie trzeba chyba nic nikomu wyjaśniać, wystarczy obejrzeć powyższy filmik. Kolejną nowością jaką możemy zobaczyć na filmiku jest centrum powiadomień. O dziwo jego aktywacja nie wygląda tak jak wszyscy tego oczekiwali. Na większości konceptów i we wcześniejszych przeciekach aby aktywować centrum powiadomień musieliśmy przesunąć ekran główny w prawo. Tutaj sprawa wygląda tak jak w Androidzie i iOSie – centrum powiadomień aktywujemy ściągając górny pasek do dołu.

Sam chyba cierpliwie poczekam na jakieś oficjalne informacje. Jestem jak najbardziej za centrum powiadomień i folderami. Do tego pierwszego mogliby dodać także przyciski do szybkiej aktywacji i deaktywacji niektórych funkcji (bt, wifi, 3g, gps).

Aktualizacja Windows Phone Blue spodziewana jest na koniec bieżącego roku, lub początek przyszłego.

źródło: WPCental


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.