Aluminiowa Nokia Eos

|

Nokia-EOS-aluminiumWszystkie znaki na niebie wskazują, że Nokia z PureView rodem wziętym z modelu 808 ma posiadać poliwęglanową obudowę. Jednak do internetu wyciekły zdjęcia prototypu, który wyraźnie jest wykonany z aluminium.

Powyższe zdjęcia – co prawda robocze – wyraźnie wskazują na Nokię Eos, którą mogliście już wcześniej oglądać w przeróżnych odmianach kolorystycznych. Być może edycja z aluminiową obudową byłaby bardziej interesująca? Osoby siedzące wyżej w hierarchii Nokii uznali, że jednak pozostaną przy poliwęglanie.

Jednak do powyższych zdjęć zostało dołączone kolejne:

nokia-EOS-oko-aluminum

Jak widać “oko” aparatu różni się jednym szczegółem od tego, co mogliśmy wcześniej oglądać. Chodzi oczywiście o ilość megapixeli matrycy – w końcu wiadomo, że mowa jest o 41MPx, a nie tajemniczych dwóch “X”. To też zdecydowanie zmusiło Nokię do zastosowania zupełnie innych, teoretycznie niedostępnych podzespołów dla urządzeń z Windows Phone. Obecne stosowane układy Snapdragona nie współpracują z modułami aparatów, których ilość megapixeli przekracza 20.

Jednak, gdybyście mieli wybierać: aluminiowa wersja modelu Eos, czy bardziej rozpowszechniona poliwęglanowa? Osobiście wolałbym aluminium – nawet gdyby to miało oznaczać większe wymiary, wagę itd. Do poliwęglanowych rozwiązań zraziłem się po testowaniu Lumii 920 – obudowa palcowała się, była śliska i niezbyt przyjemna w dotyku. Mam nadzieję, że to zostanie poprawione w modelu Eos. Jednak kto wie, być może Nokia wypuści tę słuchawkę właśnie w dwóch różnych obudowach? :)

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.