Aluminiowa Nokia Eos po raz kolejny – a może phablet?

|

eos aluminiumPrzedwczoraj prezentowałem Wam odmienną wersję Nokii Eos, której obudowa została wykonana z aluminiowych materiałów. Do sieci wyciekły kolejne zdjęcia tego modelu, ale tym razem możemy spotkać się z całą armią tej słuchawki z tego typu obudową.

Wcześniej domniemano, że aluminiowa Eos to tylko prototyp, ale jak widać na powyższym zdjęciu to tych modeli przedprodukcyjnych jest całkiem sporo. W międzyczasie mogliśmy jeszcze oglądać dwie wersje otoczki całego modułu aparatu, w różnych wersjach kolorystycznych: czarnej i białej – również aluminiowe.

otoczka aparatu eos

Czyżby to miało oznaczać, że początkowe zdjęcia złożonego poliwęglanowego modelu Eos były odmienną wersją tej słuchawki?

Tutaj pojawia się jednak inna informacja płynąca z Internetu. Po porównaniu rozmiarów urządzenia, które teoretycznie ma być aluminiową Eos z Lumią 920 wychodzą na jaw ciekawe rzeczy. Spójrzcie sami:

eos l920

Wyraźnie aluminiowa obudowa jest większa, co wzbudza podejrzenia i wątpliwości o istnieniu metalowej odmiany Eosa. Od dziś wiele osób uważa, że to 5,3 calowy phablet Nokii, o którym drobne plotki krążą po świecie od dłuższego czasu. Jego premiera podobno została zaplanowana razem z prezentacją Windows Phone GDR3 , który to pozwoli na stosowanie m.in. wyświetlaczy FullHD (1080p, 1920x1080px). To by musiało oznaczać zmianę decyzji Finów odnośnie tego typu urządzeń. Phablet Nokii widoczny był również na nieco podejrzanym zdjęciu:

Nokia Phablet

Po porównaniu wymiarów w stosunku do Lumii 920, nowe urządzenie może mierzyć (teoretycznie): 83mm szerokości i 149mm wysokości. Te wymiary zbliżone są do głównego konkurenta, Samsunga Galaxy Note, który również posiada wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala. Oczywiście ta Nokia celowałaby w jednego z następców Note’a.

W co teraz wierzyć? Najlepiej w nic i czekać na oficjalne premiery :) . Prezentacje modelu Eos najprawdopodobniej będzie miała miejsce już 11 lipca.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.