Aktualizacja Windows Phone GDR2 wystartuje w lipcu

|

windows phone gdr2 daty

Podczas, gdy nasz portal opanowała fala wiadomości na temat nowych projektów Nokii, Microsoft szykuje się do wydania aktualizacji Windows Phone GDR2. Teoretycznie możemy poznać dokładne daty aktualizacji czterech obecnie produkowanych modeli: Nokii Lumii 920 i 520 oraz HTC 8X i 8S.

Jak możecie zauważyć na powyższym screenie, Nokia z wysokiej półki dostanie jako pierwsza aktualizacje już 8 lipca, reszta smartfonów ma ją dostać tydzień później. W międzyczasie ma też mieć miejsce premiera modelu Eos, więc najprawdopodobniej na tej słuchawce będziemy mogli zobaczyć prezentację Windows Phone 8 w wersji GDR2.

Co będziemy mogli zobaczyć w nowej wersji mobilnych “Okienek”? Między innymi wróci do gry radio FM, dodane zostaną takie funkcje jak na przykład: double-tap to wake (najprawdopodobniej na wyłączność dla modeli Lumia). Także Microsoft zmuszony jest dodać wsparcie dla CardDAV i CalDAV. Przydatnym w Polsce dodatkiem będzie rozbudowany Data Sense, który pomoże ograniczać wysyłane i pobierane dane pakietowe.

Zatrzymajmy się jednak jeszcze na chwilę przy radiu FM. Niestety nie każde urządzenie ma dostać wsparcie dla tego “dodatku” – tutaj kluczowy wpływ mają podzespoły zastosowane w danej słuchawce.

Także nie pozostaje nam nic innego jak czekać jeszcze niecały miesiąc. Lipiec będzie ważnym miesiącem dla Windows Phone. Wspomniana aktualizacja GDR2 i premiera Nokii Eos oraz bardzo możliwe, że nieco więcej dowiemy się o nowym średniaku HTC – Tiara, o którym pisaliśmy 4 miesiące temu.

Na stronie ze źródła znajdziecie także informacje o aktualizacjach słuchawek opartych na innych platformach:

 

źródło: telstra.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.