Aktualizacja Windows Phone 8.1 “złapana” w logach aplikacji?

|

aktualizacja

Im więcej o takich rzeczach się dowiaduję, tym bardziej przeraża mnie ile twórcy przeróżnych aplikacji (lub też samego systemu) wiedzą o swoich użytkownikach i klientach. To nie pierwsza sytuacja, gdy dowiadujemy się nowinek dzięki zapiskom prowadzonych przez serwery aplikacji. Ponad miesiąc temu zauważone zostały niezidentyfikowane modele telefonów. Dziś jeden z developerów podzielił się odkryciami ze swoich logów.

Tom Myles, twórca aplikacji Archiver, znalazł w danych analitycznych swej aplikacji pewnego osobnika używającego nieznanej nam wersji systemu – Windows Phone 8.10.12076.0, gdzie obecna najnowsza wersja to Windows Phone 8.0.1211.2004. Cóż, błąd tekstowy to z pewnością nie jest. Jasno widać, iż jest to nadchodząca dużymi krokami aktualizacja Windows Phone 8.1 ( Blue). Jednak dalej nie znane są nam żadne konkrety na temat zmian w tej dużej aktualizacji. Dam rękę uciąć, że nie będą to kosmetyczne zmiany, ponieważ ostatnia duża aktualizacja, Portico, nie była oznaczona nawet 8.0.5xxx (inaczej – Windows Phone 8,05), a jednak to i owo poprawiła lub też dodała.

Pozostaje nam jedynie czekać. Jednak Windows 8.1 miał się pojawić pod koniec wakacji tego roku, a wersja mobilna nawet na przełomie 2013/2014 roku. Czyżby Microsoft przyspieszył z wydaniem aktualizacji? A może to rozwojowa wersja, która nie wyszła poza laboratoria Microsoftu? Pożyjemy, zobaczymy.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)