23% użytkowników Windows Phone to byli Androidowcy

|

Windows Phone

Podczas dzisiejszej konferencji Build 2013 w San Francisco, na której został zaprezentowany Windows 8.1, poświęcono trochę czasu systemowi Windows Phone. Niestety, nie chodzi o kolejną wersję systemu i zmiany jakie ze sobą przyniesie – na te informacje jeszcze musimy poczekać. Podano m.in. procent użytkowników, którzy zmienili swoje stare telefony na smartfony z Windows Phone.

Najciekawszą informacją będzie pewnie ta, dotycząca liczby użytkowników porzucających system Android dla Windows Phone. Aż 23% użytkowników Windows Phone to byli użytkownicy systemu Android. Od siebie dodam, że mam nadzieje, że większość z nich jest zadowolona ze zmiany ;) Windows Phone zdecydowanie jest bardziej intuicyjnym, niezawodnym systemem dla osób, którym zależy na telefonie do dzwonienia, sms-owania, sprawdzania poczty, czy przeglądania internetu. Prawie dwa razy więcej, bo aż 42% to użytkownicy, którzy zmienili swoje ficzerfony na słuchawki z Windows Phone. Dla uzupełnienia podano liczbę osób korzystających z ficzerfonów, wynosi ona 4 miliardy na całym świecie. Tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości – sentyment i przywiązanie do marki Nokia zrobił swoje.

Akcja promocyjna Switch to Windows Phone chyba najbardziej działa na użytkowników Androida. Dla przypomnienia zapraszam do obejrzenia jednej z bardziej udanych reklam zachęcających do zmiany na Nokia Lumia:

źródło: WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.