Witaminy – nie zapominajmy o nich przy wakacyjnych dietach!

|

witaminy logo

Maturzyści mogą już cieszyć się wakacjami, inni jeszcze muszą czekać na nie niecały miesiąc. Mimo wszystko już wszyscy zainteresowani poprawą swojego wyglądu i/lub zdrowia szukają na to najlepszych sposobów. Oprócz ćwiczeń najważniejsza jest dieta, a w wielu można zauważyć brak podstawowych witamin, co później odbija się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Dlatego też dzisiaj zaprezentuję aplikację o prostej nazwie ”Witaminy”.

witaminy screen

 Ten prosty program ma jeszcze łatwiejsze zadanie – pokazać, co dana witamina powoduje, co jej brak niszczy i oczywiście gdzie znajdziemy daną ”literkę”. I tak oto, po włączeniu aplikacji, naszym oczom ukazuje się paleta barw witamin (od A do K z wszelkimi numerkami). Po wybraniu konkretnej od razu dowiadujemy się jaka jest rola tejże witaminy. Dzięki zastosowaniu stylu Modern UI (dawne Metro UI), po przesunięciu ekranu dowiadujemy się, co powoduje nadmiar, następnie niekorzystne skutki niedoboru, a na ostatnim ekranie poznamy źródło i zapotrzebowanie konkretnej witaminy.

witaminy screen2

To by było na tyle jeżeli chodzi o tę aplikację – jak wspominałem, jest bardzo prosta, ale w tej kwestii nic więcej nie trzeba wymyślać, a nawet nie wolno. Jedynie o co można się pokusić to dodanie chociażby opisu minerałów potrzebnych w organizmie człowiekowi.

witaminy screen3

Tymczasem Witaminy możemy znaleźć w Windows Phone Store bezpłatnie, a zainstalować aplikację mogą wszyscy – bez wyjątku. Cena? Nikt nie pokusił się o żądanie za taką aplikację jakichkolwiek pieniędzy.

Kod QR“>Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.