Windows Phone coraz bardziej popularny

|

windows phone 8

Dla niektórych to żadna nowość, dla innych może być zaskoczeniem. Trzy lata po przejściu z Windows Mobile na Windows Phone, oficjalnie system Microsotfu stał się trzecim, kosztem BlackBerry, najbardziej popularnym systemem na urządzenia mobilne. Nie ma wątpliwości, że to “powrót” Nokii oraz ich aktywność na rynku pozwoliła w znacznym stopniu zmniejszyć przepaść do Androida oraz iOS, które wciąż królują w tej branży, mając razem 92.3% udziałów na rynku smartfonów. Aczkolwiek według International Data Corporation, przez ostatni rok Windows Phone podwoił swoją sprzedaż, stając się coraz poważniejszym konkurentem dla powyższych systemów.

Windows Phone po raz pierwszy znalazł się na trzecim miejscu w rankingu, co jasno określa cel Microsoftu oraz ich głównego sprzymierzeńca, Nokii – powiedział Kevin Restivo, starszy analityk IDC’s Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker.

idcsmartphoneshipmentsq12013

 

Tabela jasno pokazuje, że system z Redmond wciąż jest daleko w tyle. Jednak biorąc pod uwagę o wiele dłuższy staż Androida oraz iOS na rynku względem Windows Phone, można być dobrej myśli, co pokazują ostatnie miesiące. Nokia ostatnio zaprezentowała nowe urządzenia z systemem Microsoftu, a w tle już słuchać plotki o następnych. Nie wiadomo do końca jednak, czy w rankingu uwzględniona została również sprzedaż urządzeń z Windows Phone 7, która wciąż jest znaczna, nie tylko na naszym rynku. Można jednak domniemać, iż tak właśnie jest, co dałoby Microsoftowi jasno do zrozumienia, że nie należy tak prędko zapominać o starszych użytkownikach.

Pytanie, czy Nokia, to znaczy Microsoft, zdoła przekonać do siebie większą część użytkowników smartfonów, których wciąż pasjonuje walka na rdzenie i cale? Apple udowodnił, że można, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby Windows Phone zbliżył się jeszcze bardziej do konkurencji i udowodnił swoją rosnącą pozycję na rynku.

źródło: wpcentral